۱۹ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۶
کد خبرنگار: 1003
کد خبر: 83846994
۰ نفر

برچسب‌ها

تخصیص ۵۰ درصدی اعتبارهای شهرداری ایلام

ایلام- ایرنا - شهردار ایلام گفت: بیش از ۵۰ درصد اعتبارات استانی شهرداری ایلام در سال ۹۸ محقق شده است.

طالب صادقیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۶۰ درصد اعتبارات شهرداری ایلام مربوط به هزینه های جاری و ۴۰ درصد نیز به بخش عمرانی اختصاص می یابد.

وی افزود: مجموعه مدیریتی شهرداری ایلام در طول سه سال گذشته تلاش کرده است توازن و هماهنگی بین هزینه های جاری و عمرانی برقرار کند و هرجا نیاز بوده با کمک از سرمایه گذاران داخل و خارج از استان و بخش خصوصی نیازهای مالی خود را تا حدودی تامین کرده است.

تعطیلی ۲ ماهه پروژه های شهرداری ایلام بر اثر کرونا

شهردار ایلام با اشاره به افزایش هزینه اجرای پروژه ها در اثر بالا رفتن نرخ ارز و گرانی مصالح یادآور شد: استاندار ایلام با وجود محدودیت های ناشی از کاهش درآمدهای دولت در حد توان به مجموعه شهرداری ایلام کمک های بسیاری کرده و بخشی از موفقیت های حاصل شده نیز ناشی از این حمایت ها بوده است ولی با این وجود حجم فعالیت های در دست اجرا کمک بیشتر دولتمردان را می طلبد تا پروژه ها در زمان تعیین شده به بهره برداری برسند.

صادقیان با اشاره به در دست اجرا بودن ۲۰ پروژه بزرگ و کوچک با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال در سطح شهر ایلام تاکید کرد: شیوع کرونا در انتهای سال گذشته باعث تعطیل و یا نیمه تعطیل شدن کارگاه های این پروژه ها بویژه در میان پیمانکاران خارج استان شد که پس از حدود ۲ ماه این کارگاه ها از ابتدای خردادماه دوباره فعالیت خود را از سر گرفته اند.

افزایش هزینه پروژه ها را با جابجا کردن شاخص تعدیل جبران می کنیم

وی افزایش هزینه های اجرای پروژه در اثر بالا رفتن نرخ ارز و گرانی مصالح را از چالش های پیش روی شهرداری ایلام عنوان کرد و گفت: راهکار در نظر گرفته شده برای این موضوع افزایش شاخص تعدیل و بالا بردن میزان پیمان پروژه هاست تا از این طریق به پیمانکاران کمک و سرعت پیشرفت کار کاهش نیابد.

شهردار ایلام یکی از مهم ترین پروژه های در دست اجرای شهرداری را اجرای زیرگذر و روگذر شهید کشور عنوان و اضافه کرد: عملیات اجرایی این پروژه آذرماه سال ۹۸ آغاز و مدت زمان پیش بینی شده برای اجرای آن ۱۸ ماه در نظر گرفته شده و هم اکنون از پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد برخوردار است.

صادقیان اظهار داشت: پروژه زیرگذر میدان شهید کشوری یک هزار و ۴۵۰ متر طول داشته و برآورد هزینه اولیه برای ساخت این طرح ۱۶۵ میلیارد ریال است.

وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری پیمانکار و مجموعه نظارت، این پروژه زودتر از موعد مقرر و قبل از ایام دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

طالب صادقیان اول شهریورماه سال ۹۶ با کسب رای اکثریت اعضای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی به عنوان سی و هشتمین شهردار شهر ۲۲۰ هزار نفری ایلام انتخاب شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha