مرور روزنامه‌های ۱۷ تیر شیراز؛ مسائل اقتصادی در صدر خبرها

شیراز- ایرنا- مرور روزنامه‌های شیراز که همگی صبح منتشر می‌شوند نشان می‌دهد عنوان‌های آن‌ها بیشتر به مسائل اقتصادی از جمله مسکن، صنعت، اصناف و صادرات غیرنفتی اختصاص دارد.

روزنامه افسانه عنوان نخست خود را به «شیراز دومین شهر گران مسکن» اختصاص داده و در مطلبی به استناد سخنان رئیس انجمن انبوه سازان فارس خواستار رسیدگی و ساماندهی دستگاه های مسوول به مقوله مسکن شده است.
این روزنامه همچنین در دیگر عنوان صفحه اول خود از قول مدیرکل آموزش و  پرورش فارس موضوع کمبود ۱۱ هزار و ۸۰۰ معلم در مدارس این استان در سال تحصیلی آینده را چاپ کرده است.

روزنامه تماشا در گزارشی با عنوان «نسخه پیچیده مالیات ستانی از خانه های خالی!»به قلم زهرا مطهری دیدگاه های مختلف را بازتاب داده که یک نماینده مجلس این مالیات را موجب گرانی مسکن دانسته و نایب رئیس اتحادیه مشاورین املاک شیراز اجرای آن را ناممکن ارزیابی کرده است.
این روزنامه در کاریکاتوری که در صفحه اول چاپ شده موضوع گرانی مسکن را دستمایه طنز قرار داده است.

روزنامه خبر جنوب نوشته است که دادستان شیراز با هدف رفع مشکلات واحدهای تولیدی به این حوزه وارد شده است؛ گفته رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی شیراز که «بازار لوازم خانگی رام و آرام است» از دیگر عنوان های این روزنامه است.
گزارشی درباره استفاده نکردن مردم از ماسک به قلم فاطمه ایزدی و نقل قول از مدیرعامل شرکت آبفای فارس در باره صرفه جویی آب از دیگر مطالب این روزنامه است.

روزنامه سبحان مطلبی با عنوان «پیشی گرفتن صادرات غیرنفتی از نفت» نوشته و از آنچه حرکت روبه رشد بخش ارزی صادرات استان فارس نامیده،سخن به میان آورده است.
نجمه قنبری نویسنده این مطلب با ذکر آمارهایی نوشته است:‌ گام های فراوانی در این مسیر(صادرات غیرنفتی) برداشته ایم و آمارها نشان از رشد دارد اما مقایسه آن با میزان توانمندی موجود در بخش های مختلف چندان راضی کننده نمی تواند باشد.

روزنامه شیراز نوین عنوان اصلی « اصناف انتظار عدالت دارند» را از قول رئیس اتاق اصناف فارس برگزیده و نوشته است:‌در توزیع منابع اعتباری و بانکی با اصناف تولیدی باید متناسب با صاحبان صنایع برخورد شود.
سرمقاله این روزنامه نیز به مسائل اقتصادی اختصاص دارد که فرزاد وثوقی در این مطلب خواستار امنیت سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران شده است.

روزنامه طلوع در عنوان نخست خود به «جزئیات پیش نویس قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین» پرداخته و نیم صفحه کامل صفحه اول را به این موضوع اختصص داده است.
در این مطلب آمده است:‌پیش نویس قرارداد راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین آماده شده است؛ نمایندگان مجلس از محتوای این قرارداد بی خبرند و گفته شده تنها مقامات ارشد از آن با خبرند.
این روزنامه از قول علی ربیعی سخنگوی دولت در باره این قرارداد نوشت که هیات دولت پیش نویس آن را در اول تیرماه ۹۹ تصویب کرده است.

روزنامه عصر مردم در عنوان اصلی خود از قول مهرداد خائف رئیس هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن فارس نوشت :‌برخی مصوبات ناصواب شورای شهر موجب عدم ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاری شده است.
به نوشته زهرا جعفری، رئیس این تشکل گفته است:‌در شورای شهر پیرامون طرح ها و لوایحی که مرتبط با بخش ساخت و ساز است باید نظر بخش خصوصی نیز گرفته شود.

نسخه‌ای از  روزنامه نیم‌نگاه تا زمان انتشار این خبردر اختیار دفتر ایرنا قرار نگرفت.

هشت نشریه در شیراز به صورت روزانه منتشر می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =