شکارچیان کبک دستگیر و پرندگان گرفتار در دام آزاد شدند

زنجان - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرمدره گفت: شکارچیان سه قطعه کبک از سوی محیط‌بانان این شهرستان دستگیر و این پرندگان زیبا از دست شکارچیان متخلف رها شدند.

توکل سلیمانی، روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سه شکارچی غیرمجاز در قالب ۲ گروه (یک و دونفره) در منطقه شکار ممنوع خراسانلو، در حال زنده گیری کبک بودند که محیط‌بانان آنها را به دام انداختند.

وی اظهار داشت: از این سه شکارچی متخلف، ۱۱ رشته تور و تله ویژه زنده‌گیری پرنده، ۲ عدد قفس چوبی، یک دستگاه هدلایت به همراه ۳ قطعه کبک زنده به دست آمد.
سلیمانی تصریح کرد: این شکارچیان خاطی از طریق گستراندن تور و تله در طبیعت بکر و تماشایی خراسانلو، اقدام به تخلف و زنده گیری کبک کرده بودند که با حضور به موقع محیط بانان در دام قانون گرفتار آمدند.

وی به جریمه های در نظر گرفته شده برای شکار هر قطعه کبک اشاره کرد و افزود: در مجموع مبلغ ۹ میلیون ریال از این شکارچیان متخلف به عنوان جریمه ناشی از ضرر و زیان به محیط زیست و طبیعت اخذ شد و میزان جریمه از لحاظ جنبه عمومی جرم نیز بسته به رای و نظر قاضی پرونده است.

سلیمانی، حداقل جریمه مصوب در خصوص اینگونه تخلفات زیست محیطی به مبلغ ۳۲ میلیون ریال برای هر شکارچی در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: با توجه به تخم‌گذاری و جوجه دهی پرندگان، شکار و صید آنها در این فصل از سال با هر وسیله و طریق ممکن، ممنوع بوده و جرم تلقی شده و با متخلفین نیز با شدت و قاطعیت بیشتری برخورد می شود.

شکارچیان گراز در دام محیط بانان شهرستان خدابنده افتادند

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان نیز از دستگیری سه شکارچی متخلف که مشغول شکار گراز در طبیعت شهرستان خدابنده بودند خبر داد.
علی مرشدی افزود: این شکارچیان غیرمجاز و غیربومی در قالب یک گروه متخلف سه نفره در بخش افشار شهرستان خدابنده از سوی ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان دستگیر شدند.

وی، جریمه تعیین شده برای هر راس گراز شکار شده را هشت میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: لاشه یک راس گراز به همراه سه قبضه سلاح شکاری گلوله زنی از این سه شکارچی متخلف، کشف و ضبط شد که پس از تشکیل و تکمیل پرونده به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha