۱۷ تیر ۱۳۹۹، ۷:۵۸
کد خبرنگار: 1285
کد خبر: 83846790
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری: ۱۸۵ میلیارد ریال عوارض پرداخت شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۸۵ میلیارد ریال عوارض مالیات بر ارزش‌افزوده طی سه ماهه نخست امسال برای توسعه خدمات به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت شد.

کورش بیگدلی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از درآمدهای پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، وصول عوارض مالیات بر ارزش‌افزوده است که در این خصوص امور مالیاتی نقش مهمی را ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: عوارضی که در استان از مودیان وصول می‌شود به صورت مستقیم به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود تا صرف توسعه زیرساخت‌ها، ارتقای خدمات و عمرانی شهری و روستایی شود.

بیگدلی تصریح کرد: سال گذشته نیز یک هزار میلیارد ریال عوارض به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز شد.

وی همچنین به نقش امور مالیاتی در رفع موانع تولید و کمک به تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید اشاره کرده و گفت: ۱۰۰ درصد پرونده‌هایی که در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و ستاد اقتصاد مقاومتی در خصوص امهال، بخشودگی جرائم و تقسیط مالیات مصوب شده است را اجرا کرده تا از این طریق بتوان از فعالان اقتصادی حمایت کرد.

بیگدلی با اشاره به بسته‌های حمایتی امور مالیاتی در خصوص آسیب‌دیدگان ناشی از ویروس کرونا، اظهار داشت: مودیانی که برای پرداخت مالیات چک داده و نتوانسته آن را پرداخت کنند، مطابق دستورالعمل صادر شده، امهال می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری، همچنین به تمدید اظهارنامه مالیاتی در سالجاری اشاره کرد و گفت: تسلیم اظهارنامه برای اشخاص حقیقی تا پایان مرداد و برای مودیان حقوقی تا پایان شهریورماه تمدید شده است.

بیگدلی، ابلاغ الکترونیکی و برون‌سپاری انتقال اسناد مسکونی دارای پایان کار را از دیگر خدمات این نهاد برشمرد و افزود: بهره‌گیری از دولت الکترونیک در کاهش هزینه‌ها و خدمات‌رسانی هرچه بهتر به مودیان از مهمترین برنامه‌های امور مالیاتی است.

وی خاطر نشان کرد: با کمک رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی بیش از پیش، تلاش می‌شود تا نسبت به پرداخت مالیات در استان فرهنگسازی مناسبی شکل گیرد.

به گزارش ایرنا، از ۱۶ تا ۲۲ تیرماه با عنوان هفته فرهنگ مالیاتی نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha