۱۶ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۶
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 83846710
۱ نفر

برچسب‌ها

اولین عمل جراحی ترمیم پارگی قلب در دیواندره با موفقیت انجام شد

سنندج - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان دیواندره گفت: عمل جراحی اورژانسی ترمیم پارگی قلب بر روی بیمار ۱۷ ساله در بیمارستان این شهرستان با موفقیت انجام شد و حال بیمار نیز رضایت‌بخش است.

علیرضا حشمتی شامگاه دوشنبه در گفت و گوی خبری اظهار داشت:  روز گذشته پسر نوجوان ۱۷ ساله اهل دیواندره به دنبال نزاع و آسیب ناشی از ورود چاقو به سمت چپ قفسه سینه دچار خونریزی شده بود که  توسط اکیپ فوریت‌های پزشکی ۱۱۵  به بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان اعزام و  پس از  معاینه و اقدامات اولیه توسط پزشک جراح کشیک دکتر افشین حاجی حسن زاده ، به دلیل حجم زیاد خونریزی بیمار سریع به اتاق عمل منتقل شد.

وی افزود: با توجه به وخامت حال بیمار تصمیم گرفته شد که عمل جراحی به کمک هر 2 جراح شهرستان انجام شود و بر همین اساس دکتر علیرضا حشمتی و دکترافشین حاجی حسن‌زاده با کمک هم پس از حدود سه ساعت و نیم عمل جراحی،  وضعیت بیمار را پایدار اعلام و به آی سی یو منتقل کردند.

حشمتی درباره این عمل موفقیت آمیز اظهار داشت:  به علت پارگی قلب و خونریزی شدید در حین عمل و همچنین پس از عمل در مجموع حدود ۲۳ واحد خون و فراورده‌های خونی به این بیمار نوجوان تزریق شد.

 وی با بیان اینکه این عمل حاصل کار خوب تیمی بود اضافه کرد:  تیم درمانی همکار  شامل پزشک عمومی وپرسنل اورژانس، متخصصین جراحی بیهوشی، قلب و سوپروایزر، پرسنل  کادر  اتاق عمل آی سی یو، آزمایشگاه، بانک خون و پرسنل فوریت‌هاو همچنین  نیروهای خدماتی تا آخرین لحظه برای نجات این نوجوان آسیب دیده از هیچ کوششی فرو گذار نکردند.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان دیواندره ضمن قدردانی از زحمات همه اعضاء و  تیم فوق الذکر برای  نجات جان این نوجوان مجروح که هم اکنون در مرکز جراحی قلب بیمارستان کرمانشاه بستری آرزوی سلامتی کرد و گفت: خوشبختانه حال عمومی بیمار رضایت بخش است.
 
حشمتی اظهار داشت: این چنین عمل جراحی در بیمارستان یک شهرستان در شرایط اپیدمی کرونا با اندک امکانات ولی پرسنلی متخصص و آموزش دیده ستودنی است و انرژی مضاعف به کادر بهداشت و درمان تزریق می‌کند.

وی با بیان اینکه با هماهنگی و تلاش دلسوزانه دکتر فرزین رضاعی رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیمار ۱۷ ساله بعد از جراحی حدود ساعت ۲۱ شب گذشته با حال عمومی رضایت بخش جهت کنترل و درمان‌های بعدی به بیمارستان امام علی (ع) در کرمانشاه اعزام شد و تا این لحظه وضعیت عمومی بیمار خوب گزارش شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =