روسیه و اسراییل درباره مسائل منطقه ای و مبارزه با کرونا گفت وگو کردند

مسکو - ایرنا - نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و کاردار موقت سفارت اسراییل در مسکو درخصوص مسائل منطقه ای و مبارزه با کرونا گفت وگو کردند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت امور خارجه روسیه، میخاییل بوگدانف و جاکوب لیونه در مسکو به درخواست طرف اسراییلی دیدار کردند. 

در جریان این گفت وگو دو طرف درخصوص برخی موضوعات همکاریهای روسیه و اسراییل ازجمله مقابله با انتشار ویروس کرونا گفت وگو کردند. 

در این دیدار برخی مسائل مهم منطقه با محوریت حل و فصل مناقشه فلسطین و رژیم صهیونیستی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. 

گفتنی است روسیه عضو گروه چهار میانجی گران بین المللی خاورمیانه است و برای آغاز مذاکرات بین فلسطین و رژیم صهیونیستی برای حل و فصل مناقشه تلاش می کند.

به تازگی میخاییل بوگدانف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا اعلام کرد که مسکو برای میزبانی دیدار محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل آمادگی دارد.

فلسطین از سال 1988 از دوره اتجاد جماهیر شوروی در مسکو سفارتخانه دارد.

روسیه از تاسیس حکومت مستقل حمایت می کند و وحدت گروه های فلسطینی حول محور سازمان آزادیبخش فلسطین را برای تاسیس حکومت مستقل لازم می داند.

مسکو معامله قرن پیشنهادی ترامپ را نیز رد کرده است و آن را طرحی ناقص خوانده است. 

روسیه همچنین طرح های شهرک سازی اسراییل در اراضی فلسطینیان را محکوم کرده و خواستار توقف این گونه اقدامات اشغالگرانه اسراییل شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha