۱۷ تیر ۱۳۹۹،‏ ۷:۰۰
کد خبرنگار: 2219
کد خبر: 83846701
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آغاز کشت‌ محصولات تابستانه در ایذه

اهواز -ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ایذه گفت: کشت محصولات تابستانه از قبیل ذرت، ماش، کنجد و لوبیا در سطح شهرستان آغاز شد.

مصطفی هنرمندیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت محصولات تابستانه خواهد رفت.

وی با بیان اینکه ماش ایذه به عنوان یکی از باکیفیت ترین ماش‌های کشور محسوب می‌شود گفت: کشت این محصول در سطح بیش از ۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ایذه آغاز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی ایذه ادامه داد: کشت ذرت نیز در سطح مزارع شهرستان آغاز شده و پیش‌بینی ما این است که مجموع اراضی زیر کشت ذرت در ایذه به بیش از ۴۵۰ هکتار برسد.

وی با اشاره به کشت کنجد در شهرستان گفت: طبق پیش‌بینی  حدود ۱۵ هکتار از اراضی کشاورزی ایذه به کشت کنجد اختصاص می یابد و بیش از ۱۰ هکتار از این اراضی نیز به کشت لوبیا تعلق خواهد گرفت.

هنرمندیان از کشت سبزی، صیفی‌جات، خیار، گوجه و بادمجان در ایذه خبر داد و تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی ما بیش از ۱۵ هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت این محصولات خواهد رفت.

وی در پایان گفت: کشت برنج نیز از هفته گذشته آغاز شده است و تاکنون بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزارهای ایذه نشا کاری شده است و طبق برآورد  این سطح هم  به عدد هزار هکتار خواهد رسید.

شهرستان ایذه به عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی خوزستان در شرق این استان واقع شده‌است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha