بازدید معاون رییس جمهوری از یک شرکت دانش بنیان قزوین

قزوین – ایرنا – سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری روز سه شنبه از یک شرکت دانش بنیان قزوین مستقر در شهرستان آبیک در حوزه کشت بافت گیاهی و تولید نشای مکانیزه دیدن کرد.

استاندار قزوین در این بازدید گفت: تقویت شرکت‌های دانش بنیان استان در دستور کار قرار دارد و برنامه ریزی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است.
هدایت الله جمالی پور گفت: در این راستا ۴۰ هکتار زمین برای پردیس علم و فناوری استان با رویکرد تقویت ظرفیت توسعه استان لحاظ شده است.
وی گفت: استان در حوزه کشاورزی،نساجی،شوینده‌ها و ... ظرفیت زیادی دارد و تقویت شرکت‌های دانش بنیان این حوزه در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل این شرکت نیز در این بازدید گفت:اولین شرکت دانش بنیان بخش کشاورزی هستیم و برنامه کوتاه مدت،میان مدت و بلندمدت برای ادامه کار داریم.
امین یداللهی افزود: شرکت نهال گستر رویان در ارائه خدمات کشاورزی مدرن و علمی، محصولات و خدمات مختلفی را توسعه داده که بیشتر آنها برای نخستین بار در ایران انجام شده است.
وی افزود: هم اکنون این شرکت ظرفیت تولید یک میلیون نهال انگورهای اصلاح شده را در سال دارد و برای راه اندازی فاز جدید مجموعه اقدام کرده است.
یداللهی گفت: هم اکنون ۵۵ نیرو بیمه شده در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند و با اجرای طرح توسعه آن میزان اشتغال مجموعه نیز افزایش خواهد یافت.
بازدید از چند شرکت دانش بنیان، افتتاح یک طرح صنعتی، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین، افتتاح مرکز نوآوری تخصصی پارک علم و فناوری استان و رونمایی از شبکه نوآوری قزوین، افتتاح شهرک کتاب دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و حضور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان از جمله برنامه‌های معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر به استان قزوین است.
 ۱۱۰ شرکت دانش‌ بنیان و فناور در سطح استان فعالیت دارند که ۸۵ شرکت در مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین قرار داشته و ۲۵ شرکت نیز در سایر نقاط به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
این شرکت‌ها تاکنون ۱۸۰ محصول دانش بنیان را تولید و به بازار عرضه کرده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha