۲ سینما در خراسان جنوبی پس از بهسازی بازگشایی شدند

بیرجند - ایرنا - طرح بهسازی سینما فردوسی بیرجند و سینما پارک قاین با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی و جمعی از مسوولان استان خراسان جنوبی افتتاح شد.

آیین افتتاح سینما فردوسی بیرجند عصر دوشنبه در محل این سینما برگزار شد و مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی، فرماندار بیرجند و شماری دیگر از مسوولان، اهالی فرهنگ و هنر در این آیین حضور داشتند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی در این آیین گفت: احداث سینما در شهرهای با جمعیت فاقد سینما امسال در دستور کار قرار دارد و در این زمینه پردیس سینما امید طبس در خراسان جنوبی احداث می‌شود.

رمضانعلی حیدری خلیلی افزود: تفاهم‎نامه‌ای با هدف ارتقای شاخص‌های فرهنگی به منظور کمک به احداث پردیس سینمایی امید در شهرهای فاقد سالن سینما در کشور امضا شده است.

وی بیان کرد: در خراسان جنوبی شهر طبس فاقد سینما بود که امسال سینما امید با سه سالن و اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی اظهار داشت: همچنین امسال نمایندگی انجمن سینمای جوان در شهرهای قاین و فردوس راه‌اندازی می‌شود.

وی گفت: با تفاهم‌نامه‌ای که با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد کردیم از ظرفیت‌های استان استفاده می‌شود که نیازمند تولید و اکران فیلم‌های خوب هستیم تا نیازهای فرهنگی شهر تامین شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند هم در این آیین گفت: بهسازی و نوسازی سینما فردوسی از نیازهای ضروری مردم شهر بیرجند به شمار می‌رفت چون ساختمان این سینما متعلق به دهه ۴۰ بود.

سرهنگ خراسانی افزود: ابتدا قرار بود سینما فردوسی تخریب و در ۲ طبقه شامل چهار سالن سینما کودک، سینما چند بعدی و ۲ سالن بزرگ برای نمایش فیلم احداث شود اما حداقل هزینه مورد نیاز پنج میلیارد تومان برآورد شد.

وی بیان کرد: از بهمن ماه ۹۸ کار بازسازی و بهسازی سینما آغاز و در مجموع یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان برای این پروژه هزینه شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: از مجموع اعتبار هزینه شده، ۱۵۰ میلیون تومان توسط موسسه سینما شهر تامین شد که برای ۱۵۰ میلیون تومان دیگر نیز قول داده‌اند.

وی افزود: همچنین ۴۰۰ میلیون تومان آورده بسیج بود و برای مابقی بدهی نیاز به همکاری سازمان امور سینمایی و مسوولان استان هستیم.

همچنین طرح بهسازی سینما پارک قاین با ۲۰۰ صندلی ظرفیت امروز (دوشنبه) با حضور «رمضانعلی حیدری خلیلی» معاون سازمان امور سینمایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و مسوولان شهرستان قاینات به بهره‌برداری رسید.

 سینما پارک قاین با هزینه ۶۰۰ میلیون تومان بازسازی و نوسازی شده است. شهرداری قاین به عنوان مالک سینما، بهره‌برداری را به «محسن طحانی» واگذار و از خدمات وی در استمرار فعالیت سینما تقدیر کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی در آیین بازگشایی سینما پارک قاین گفت: خوشبختانه با نگاه مثبت مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اتفاقات خوبی در حوزه سینمایی استان رقم خورده است و ما امروز شاهد بازسازی و بهسازی ۲ سینما در این استان هستیم.

حیدری خلیلی همچنین با تقدیر از محسن طحانی بهره‌بردار سینما برای سرمایه‌گذاری در بازسازی، از شهرداری و شورای اسلامی شهر قاین به عنوان مالک سینما برای حمایت از سرمایه‌گذار تشکر کرد و خواستار ادامه این همکاری شد. 

وی با اشاره به جمعیت بالای دانشجویی و دانش‌آموزی شهرستان قاینات، بر استفاده از این ظرفیت شهرستان برای رونق سینما پارک قاین تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =