سعادتمند: راستی‌آزمایی تنها برای تست‌های مثبت است و نتایج منفی را قبول دارند؟

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: آن‌قدری که نگران خانواده‌های بازیکنان هستیم، در مورد ادامه لیگ نگرانی نداریم؛ مطرح شدن بحث راستی‌آزمایی از سوی سازمان لیگ درست نیست و سوالی که پیش می‌آید این است که راستی‌آزمایی تنها برای تست‌های مثبت است و تست‌های منفی ما را قبول دارند؟

احمد سعادتمند در پایان جلسه امروز (دوشنبه) هیات مدیره باشگاه استقلال اظهار داشت: اولین جلسه با حضور نفرات جدید هیات مدیره را برگزار و از زحمات کامران منزوی نیز تشکر کردیم. حجت نظری جلسه‌ای در شورای شهر داشت و هماهنگ کرد که نمی‌تواند به این جلسه برسد.

وی در مورد بحث ابتلای بازیکنان استقلال به کرونا خاطرنشان کرد: مباحث کلی را با دوستان مطرح کردیم. ظرفیت هیات مدیره به سمت و سوی اقتصادی و حل مشکلات مالی رفته و راهکارهایی داده شد که مورد موافقت دوستان قرار گرفت. در بحث کرونا، بازیکنان استقلال اذیت شدند و اولین سؤالی که می‌شود، سلامتی بازیکنان و دومی سلامتی خانواده‌های‌شان است. آن‌قدر که نگران خانواده‌های بازیکنان هستیم، نگران لیگ و بازی‌ها نیستیم. این بازیکنان هر شب کنار خانواده‌های خود هستند.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره تست مجدد از بازیکنان گفت: این سؤال را باید از فدراسیون و سازمان لیگ بپرسید. برای اعزام به جم هواپیمای اختصاصی چارتر گرفتیم و برای برگشت نیز شرایط همین بود. ما تدارکات لازم را اندیشیده بودیم. حفاظت فیزیکی دو روز زودتر به جم رفته بود تا محل استقرار تیم ضد عفونی شود. با توجه به اینکه خوزستان وضعیت قرمز بود، خواهش کرده بودیم که بازی در جای دیگری برگزار شود اما پذیرفته نشد. برای دیدار با پارس نیز این درخواست را مطرح کردیم اما نکته سوال برانگیز این است که نامه رسمی از شورای تأمین این استان داریم که تیم استقلال نمی‌تواند در هتل جم اسکان یابد. این مساله نشان می‌دهد نه فقط برای استقلال بلکه برای تیم حریف هم خطرناک است. با این حال، هزینه رفت و برگشت هواپیمای چارتر را پرداخت کردیم. ۱۲ بازیکن نیز در فرودگاه حضور داشتند اما نمونه تست دوم کرونای بازیکنان از سوی بیمارستان مسیح دانشوری مثبت اعلام شد.

سعادتمند ادامه داد: در بالاترین مرجع بهداشتی یعنی بیمارستان مسیح دانشوری تست دادیم. زمانی وجود دارد که با سپاهان در اصفهان یا تراکتور در تبریز بازی سختی داریم اما در نهایت احترام به تیم جم که خود درگیر مسائل حاشیه‌ای است، باید بگویم اگر می‌خواستیم بازی نکنیم، هواپیمای چارتر نمی‌گرفتیم و هزینه نمی‌کردیم. در مرحله دوم تست بازیکنانی چون محمد دانشگر و مهدی قایدی، آرش رضاوند و یک بازیکن دیگر مثبت شد. من خواستم که تیم به جم نرود، چون یک بازی فیزیکی در پیش داشتیم. دوستان در سازمان لیگ اصرار دارند که برحسب پروتکل‌ها راستی‌آزمایی شود. سؤال این است که این راستی‌آزمایی برای تست‌های منفی است یا مثبت؟ طی نامه‌ای به حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال اعلام کردیم که از همه بازیکنان باید تست گرفته شود نه بازیکنانی که فقط نمونه تست‌ آنها مثبت شده است.

وی درباره اینکه گفته می‌شود پرونده این دیدار به کمیته انضباطی ارجاع داده شده است، گفت: شما زیرنویس شبکه خبر را دقت کنید. هر ۹ دقیقه یک نفر جانش را از دست می‌دهد. وقتی شورای تأمین استانی می‌گوید وضعیت قرمز است، چه ضرورتی دارد که آنجا بازی کنیم؟ با فرماندار شهر جم صحبت کردم و گفتم وقتی باید ۴۰ کیلومتر از جم دور شویم تا درگیر کرونا نشویم، چرا اصرار برای بازی در جم داشته باشیم؟ ما از منافع باشگاه دفاع خواهیم کرد و شاید عزیزانی دلخور شوند اما مستنداتی داریم که قطعا برای دفاع از منافع استقلال به فیفا ارسال کرده و کوتاه نمی‌آییم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اظهارنظر حجت نظری، عضو هیات مدیره باشگاه در خصوص پرسپولیس که گفته بود این باشگاه جام‌های اسنپی می‌گیرد، گفت: اجازه دهید درباره مسائل بزرگتر صحبت کنیم. همه باشگاه‌ها قابل احترام هستند. پرسپولیس یکی از باشگاه‌های بزرگ است و ایشان (نظری) منظوری نداشته است.

سعادتمند در خصوص مطالبات وینفرد شفر و استراماچونی سرمربیان سابق این تیم تصریح کرد: تصمیم باشگاه این است که با آنها صحبت کرده و در بحث اقاله موارد پیش‌بینی شده در شکایت و اعتراض به فیفا را کاهش دهیم.

وی در رابطه با عدم نتیجه‌گیری تیم فوتبال استقلال در دو دیدار اخیر و اینکه آیا بحثی در این مورد در هیات مدیره مطرح شد یا نه، گفت: هیات مدیره خیلی در مسائل فنی ورود پیدا نمی‌کند. بیشتر دنبال منافع باشگاه در بخش مالی هستیم.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در خصوص اینکه چرا به شیخ دیاباته اجازه داده شد که به فرانسه برود تا اکنون آمادگی لازم را نداشته باشد، گفت: فوتبالیست‌ها در برخی مواقع در دوران اوج هستند و برخی مواقع مصدوم هستند. این مساله به کادر فنی ارتباط دارد. ضمن اینکه دیاباته برای سفر به جم همراه تیم حضور داشت.

سعادتمند در واکنش به این موضوع که سازمان لیگ اعلام کرده تیم‌هایی که بازیکنان کرونایی دارند، تمرینات‌شان را پیگیری کنند، تصریح کرد: ما تمرینات را تعطیل کرده‌ایم. سازمان لیگ چیزی در این زمینه به ما اعلام نکرده است. در بحث گرفتن تست، مساله ریاضی نیست که بگویید دو دو تا، چهار تا می‌شود. وقتی میکروب وارد ریه می‌شود، ممکن است توسط تست PCR دیده نشود. راستی‌آزمایی سازمان لیگ به صلاح نیست و باید از همه بازیکنان و اعضای تیم تست گرفته شود. سلامت خانواده‌های بازیکنان برای ما مهم است.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود مهدی قایدی مهاجم جوان استقلال میهمانی ترتیب داده که حدود ۵۰ نفر در آن شرکت کرده بودند، گفت: این مسائل نه ثبت شده و نه کسی دیده است. با این صحبت‌ها، هوادار نگران می‌شود و بهتر است وارد حاشیه نشویم. ما باید وارد زیرساخت‌های بزرگ باشگاه شویم و بدانید اتفاقات خوبی قرار است برای باشگاه بیفتد. در این رابطه، نه چیزی شنیده‌ام، نه دیده‌ام نه اطلاعاتی دارم.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره آمار درست تعداد کرونایی‌های استقلال یادآور شد: ۱۲ نفر از بازیکنان و اعضای تیم کرونا گرفته‌اند. پیش از شروع لیگ، طی نامه‌ای از سازمان لیگ خواستیم که به خاطر آسیب‌دیدگی‌های شدید بازیکنان بتوانیم از بازیکنان امید استفاده کنیم که پاسخی دریافت نشد اما اکنون که می‌بینند ۱۲ نفر از تیم ما تست‌ کرونای‌شان مثبت شده است، می‌گویند از ۵ بازیکن امید خود استفاده کنیم، پنج بازیکنی که ۲ نفرشان در تیم ما کرونا گرفته‌اند.

سعادتمند در رابطه با بحث اختلاف با کارگزار قبلی باشگاه عنوان کرد: در حال اقاله بوده و حل می‌کنیم.

وی در پایان در واکنش به اظهارات مقدم، معاون حقوقی باشگاه که گفته بود به دلیل اینکه حکم او در باشگاه صادر نشده، از ماجرای پرونده شفر و استراماچونی بی‌خبر است، گفت: چنین چیزی نیست و حکم او را صادر کرده‌ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =