پنج هزار مسکن جامعه ایثارگری کرمانشاه جانمایی شد

کرمانشاه- ایرنا- پنج هزار واحد مسکن جامعه ایثارگری استان کرمانشاه در شهرستان‌های کرمانشاه، کنگاور، قصرشیرین و سنقر و کلیایی جانمایی شد.

به گزارش ایرنا، براساس تفاهم ‌نامه‌ای که امروز (دوشنبه) به امضای سعید اوحدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه رسید، پنج هزار واحد مسکونی برای جامعه ایثارگری در این استان ساخته خواهد شد.
هوشنگ بازوند عصر دوشنبه در نشست کارشناسی که به منظور تعیین تکلیف این واحدها در استانداری کرمانشاه برگزار شد، گفت: برای ساخت پنج هزار واحد مسکونی جامعه ایثارگری در سطح استان به ۲۷ هکتار زمین در مناطق شهری نیازمندیم.
وی عنوان کرد؛ براساس اعلام نیاز بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه این واحدها در شهرستان‌های کرمانشاه، سنقر، قصرشیرین و کنگاور احداث می شود.
استاندار کرمانشاه اضافه کرد: براساس برآوردهای انجام شده به زودی روند ساخت ۲ هزار و ۴۰۰ واحد در شهرک ظفر، ۶۰۰ واحد در شهرک الهیه و ۳۰۰ واحد در محله کیهانشهر شهر کرمانشاه آغاز خواهد شد.
بازوند عنوان کرد: همچنین ۴۳۰ واحد در شهرستان سنقر و کلیایی، ۵۰ واحد در شهرستان قصرشیرین و ۱۵۰ واحد در شهرستان کنگاور برای جامعه ایثارگری ساخته خواهد شد.
وی افزود: یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی دیگر نیز در زمین‌های بنیاد مسکن در شهرستان کرمانشاه ساخته می شود که به زودی جانمایی آنها انجام می‌شود.
استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، ۹ هزار و ۸۰۰ شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است و اکنون ۳۲ هزار نفر از حدود سه میلیون نفر جانبازان و خانواده های شهدای کشور، زیرپوشش بنیاد شهید استان کرمانشاه هستند.