پروژه نمایشگاه بین‌المللی اصفهان سالجاری به بهره‌برداری می‌رسد

اصفهان- ایرنا- مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان گفت: پروژه نمایشگاه بین‌المللی این استان تاکنون با ۹۵.۵ درصد پیشرفت فیزیکی در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

علی یار محمدیان روز دوشنبه در حاشیه آیین افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، مجموعه‌ها و صنایع وابسته خودرو در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا افزود: خوشبختانه بیش از ۹۵ درصد از تاسیسات و قطعات لازم برای این پروژه را سال گذشته خریداری و مناقصه برگزار کردیم.

وی تصریح کرد: بیش از ۱۵۰ قرارداد با پیمانکاران مختلف منعقد کردیم که برای پیشبرد احداث پروژه در حال فعالیت است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان بیان کرد: پیش بینی ابتدایی احداث پروژه با نرخ سه هزار و ۵۰۰ تومانی دلار حدود ۱۵۹ میلیارد تومان بود که با افزایش نرخ دلار برخی از اجناس و کالاها با کمبود مواجه شد.

به گفته وی با صرفه جویی‌هایی که در پروژه نمایشگاهی انجام شد سعی بر این است تا با هزینه ۲۳۰ میلیارد تومان این طرح را به اتمام برسانیم.

یار محمدیان با اشاره به تغییرکاربری نمایشگاه فعلی گفت: تاکنون تصمیم‌گیری نهایی در خصوص کاربری نمایشگاه فعلی صورت نگرفته است، همچنین پس از بهره برداری از پروژه تمامی نمایشگاه‌ها در آن مکان برگزار می‌شود.

 کرونا بیش از یکهزار میلیارد تومان به صنعت نمایشگاهی خسارت وارد کرد

وی با اشاره به ضربه اقتصادی ناشی از شیوع کرونا به شرکت نمایشگاه‌ها گفت: متاسفانه آسیب فراوانی در استان اصفهان و کشور از بابت برگزار نشدن نمایشگاه‌ها متحمل شدیم.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان خاطرنشان کرد: صنعت نمایشگاهی اولین صنعتی بود که در پی شیوع کرونا تمامی برنامه‌های خود را لغو کرد زیرا سلامت مردم اهمیت فراوانی برای ما داشت.

وی اضافه کرد: با توجه به شیوع کرونا برگزاری نمایشگاه‌ها در اسفند، فروردین و اردیبهشت و خردادماه لغو شد از این رو در کشور بیش از یکهزار میلیارد تومان زیان به صنعت نمایشگاهی کشور وارد شد.

یار محمدیان گفت: بیش از ۳۰ سایت نمایشگاهی در کشور وجود دارد که با توجه به شیوع کرونا نتوانستند نمایشگاه‌ها را برگزار کنند.

وی با بیان اینکه صنعت نمایشگاهی اشتغال فراوانی را به خود اختصاص داد، اظهارکرد: متاسفانه با برگزار نشدن نمایشگاه‌ها هم به صنعت نمایشگاهی و هم به صنایع دیگر آسیب‌هایی وارد شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =