افزایش ۱۶۰ درصدی شهرک‌سازی در خراسان رضوی طی دولت دوازدهم

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: طی سه سال گذشته ساخت شهرک و ناحیه صنعتی در این استان ۱۶۰ درصد افزایش داشته است.

مسعود مهدی زاده مقدم روز دوشنبه در حاشیه بازدید از طرح توسعه ناحیه صنعتی شهر"میان جلگه" نیشابور افزود: هم اکنون ۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی در خراسان رضوی وجود دارد که در ۴۰ واحد آن زمین برای راه‌اندازی واحد صنعتی در حال واگذاری است.

وی ادامه داد: اراضی تحت اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی هشت هزار و ۶۰۰ هکتار است که عملیات اجرایی در پنج هزار و ۴۰۰ هکتار آن انجام گرفته و از این میزان ۶۰۰ هکتار به واحدهای صنعتی تعلق دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: ۲ هزار و ۵۶۹ واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی مستقر هستند که در مجموع ۴۳ درصد واحدهای صنعتی، ۲۳ درصد از سرمایه‌گذاری صنعتی و ۳۹ درصد اشتغال صنعتی استان را در اختیار دارند.

وی با تأکید بر تجهیز و تکمیل پروژهای عمرانی و ایجاد شهرک و ناحیه صنعتی در خراسان رضوی افزود: در سال گذشته برای تجهیز زیرساخت‌ها و شهرک سازی در استان ۳۴۷ میلیارد ریال هزینه شد که نسبت به سال قبل از آن ۲۸ درصد افزایش داشت.

مهدی زاده مقدم ادامه داد: پروژه‌های عمرانی در راستای رشد و توسعه صنعتی اقتصادی و حمایت از صنعتگران و کارآفرینان اجرا شده به طوری که در سال گذشته ۶۶ پروژه عمرانی با هزینه ۳۴۷ میلیارد ریال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان اجرا شد و امسال نیز حدود ۵۰۰ میلیارد ریال پروژه در دست اجراست تا با تجهیز شهرک‌ها و نواحی صنعتی، شرایط و بستر لازم برای تولید فراهم باشد.

وی گفت: اجرا و تکمیل پروژه‌های آب، برق، گاز، مخابرات، تصفیه خانه، راه و ابنیه و نیز ساخت ۳۰۱ واحد کارگاهی برای صنایع خرد و کوچک از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه زیرساخت شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی افزود: با توجه به حمایت خاص سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و ظرفیت‌های اقتصادی استان، تمایل سرمایه‌گذاری جهت فعالیت از سوی کارآفرینان بسیار زیاد است و با اجرا و تکمیل زیرساخت‌ها و ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی سعی داریم شرایط را برای شروع کسب و کار آنها فراهم کنیم.

ناحیه صنعتی میان جلگه در کیلومتر ۱۵ جاده نیشابور به کاشمر با مساحت ۵۰ هکتار و ۲ واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۵۲ میلیارد ریال زمینه اشتغال ۶۰ نفر را فراهم کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =