افزایش ۱۶۰ درصدی شهرک‌سازی در خراسان رضوی طی دولت دوازدهم

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: طی سه سال گذشته ساخت شهرک و ناحیه صنعتی در این استان ۱۶۰ درصد افزایش داشته است.

مسعود مهدی زاده مقدم روز دوشنبه در حاشیه بازدید از طرح توسعه ناحیه صنعتی شهر"میان جلگه" نیشابور افزود: هم اکنون ۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی در خراسان رضوی وجود دارد که در ۴۰ واحد آن زمین برای راه‌اندازی واحد صنعتی در حال واگذاری است.

وی ادامه داد: اراضی تحت اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی هشت هزار و ۶۰۰ هکتار است که عملیات اجرایی در پنج هزار و ۴۰۰ هکتار آن انجام گرفته و از این میزان ۶۰۰ هکتار به واحدهای صنعتی تعلق دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: ۲ هزار و ۵۶۹ واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی مستقر هستند که در مجموع ۴۳ درصد واحدهای صنعتی، ۲۳ درصد از سرمایه‌گذاری صنعتی و ۳۹ درصد اشتغال صنعتی استان را در اختیار دارند.

وی با تأکید بر تجهیز و تکمیل پروژهای عمرانی و ایجاد شهرک و ناحیه صنعتی در خراسان رضوی افزود: در سال گذشته برای تجهیز زیرساخت‌ها و شهرک سازی در استان ۳۴۷ میلیارد ریال هزینه شد که نسبت به سال قبل از آن ۲۸ درصد افزایش داشت.

مهدی زاده مقدم ادامه داد: پروژه‌های عمرانی در راستای رشد و توسعه صنعتی اقتصادی و حمایت از صنعتگران و کارآفرینان اجرا شده به طوری که در سال گذشته ۶۶ پروژه عمرانی با هزینه ۳۴۷ میلیارد ریال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان اجرا شد و امسال نیز حدود ۵۰۰ میلیارد ریال پروژه در دست اجراست تا با تجهیز شهرک‌ها و نواحی صنعتی، شرایط و بستر لازم برای تولید فراهم باشد.

وی گفت: اجرا و تکمیل پروژه‌های آب، برق، گاز، مخابرات، تصفیه خانه، راه و ابنیه و نیز ساخت ۳۰۱ واحد کارگاهی برای صنایع خرد و کوچک از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه زیرساخت شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی افزود: با توجه به حمایت خاص سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و ظرفیت‌های اقتصادی استان، تمایل سرمایه‌گذاری جهت فعالیت از سوی کارآفرینان بسیار زیاد است و با اجرا و تکمیل زیرساخت‌ها و ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی سعی داریم شرایط را برای شروع کسب و کار آنها فراهم کنیم.

ناحیه صنعتی میان جلگه در کیلومتر ۱۵ جاده نیشابور به کاشمر با مساحت ۵۰ هکتار و ۲ واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۵۲ میلیارد ریال زمینه اشتغال ۶۰ نفر را فراهم کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha