۳۸ درصد ارز حاصل از صادرات در خراسان رضوی به سامانه نیما بازگشت

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: بازگشت ارز حاصل از صادرات از محل کارت‌های بازرگانی استان به سامانه نیما در سه ماه نخست امسال ۳۸ درصد بود که میانگین کشوری این رقم ۲۸ درصد است.

علی رسولیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تفاوت ۱۰ درصدی میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات در خراسان رضوی با میانگین کشوری نشان می‌دهد صادرکنندگان این استان تعهد بیشتری در این زمینه دارند.

وی ادامه داد: کارت‌های بازرگانی صادر شده در کشور ۴۳ هزار و ۱۵۵ فقره است که از این تعداد ۲ هزار و ۶۹۳ کارت و معادل ۶.۲۴ درصد آنها متعلق به خراسان رضوی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: میزان رفع تعهد ارزی در حوزه واردات کالا به خراسان رضوی نیز طی سه ماهه نخست امسال ۹۶ درصد بود.

وی افزود: میانگین نسبت بدهی مالیاتی به مالیات قطعی شده در ارتباط با صاحبان کارت‌های بازرگانی در خراسان رضوی طی این مدت ۲۱ درصد بود در حالی که این رقم در کشور به ۳۲ درصد رسیده و مقایسه این دو رقم نشان دهنده وضعیت مناسب استان در این بخش است.

رسولیان افزود: نسبت صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی معتبر سال ۱۳۹۸ در خراسان رضوی نیز در این مدت ۱۵ درصد بود در حالی که این رقم در کشور به ۱۳ درصد رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =