درخشش «آزمون» در شب قهرمانی زنیت چشم ای‌اف‌سی را گرفت

تهران- ایرنا- «سردار آزمون» با دبل در پیروزی شب گذشته زنیت برابر کراسنودار، به همراه تیم شهر سن پترزبورگ برای دومین بار متوالی جام لیگ برتر روسیه را بالای سر برد و این افتخار از چشم ای‌اف‌سی دور نماند.

تارنمای ای‌اف‌سی در گزارشی با بازتاب درخشش آزمون در لیگ روسیه نوشت: ستاره تیم ملی ایران به عنوان بهترین بازیکن در شب شکوهمند زنیت انتخاب شد؛ کسی که گل نخست بازی را در دقیقه ۵ به ثمر رساند و دبل خود را دقایقی پس از آغاز نیمه دوم بازی به تور دروازه حریف چسباند؛ دیداری که در نهایت با پیروزی چهار بر ۲ تیم تحت هدایت «سرگئی سماک» و افزایش امتیاز آنان به عدد دست نیافتنی ۱۳ با لوکوموتیو رده دومی انجامید و این در حالی است که تا پایان فصل جاری هنوز چهار بازی دیگر باقی مانده است.

مشارکت شخصیتی آزمون در قهرمانی زنیت تازه‌ترین فصل از چیزی است که می‌توان آن را «یک فصل چشمگیر انفرادی» خواند؛ دیداری که سردار در ۲۵ حضور در لیگ برتر روسیه ۱۳ گل به ثمر رساند و مجموع گل‌های خود را در تمامی رقابت‌ها به عدد ۱۷ رساند.

با احتساب این قهرمانی که به دلیل وقفه ایجاد شده ناشی از پاندمی ویروس کرونا، همزمان با دو ماه تاخیر و البته چهار بازی زودتر به بار نشست، زنیت حالا از سال ۲۰۰۷ تاکنون ۶ بار فاتح لیگ برتر روسیه شده است.

آزمون از زمان پیوستن به زنیت در فوریه ۲۰۱۹ با ۲۵ گل زده در مسیر دو قهرمانی متوالی، همواره یکی از برجسته‌ترین بازیکنان تیم روسی بوده است.

دستاوردهای سردار موجب شد تا ستاره ۲۵ ساله تیم ملی ایران از سوی باشگاه‌های مطرح اروپایی پیشنهادهایی دریافت کرده و همچنین عنوان بهترین بازیکن آسیایی شاغل در روسیه را از آن خود کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =