هشدار نسبت به خرید و فروش محصولات پتروشیمی در فضای مجازی

تهران- ایرنا- مدیرکل نظارت بر کالاهای غیرفلزی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به برخورد با عرضه خارج از شبکه محصولات پتروشیمی، گفت: هرگونه خرید، فروش، واگذاری و جایگزینی محصولات پتروشیمی خریداری شده از بورس در بازار و سایت‌های اینترنتی و فضای مجازی ممنوع است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، «محمد حسین مولاخواه» اظهار داشت: به دنبال التهابات چند ماه گذشته در بازار پی. وی. سی و رقابت بالای محصولات مذکور در بورس کالا و گزارشات واصله متاسفانه مشاهده شده، فعالیت واسطه گران و دلالان محصولات پتروشیمی بالاخص کالای پی وی سی در فضای مجازی گسترش یافته و به طور واضح مواد اولیه که برخی از جمله محصولات دارای کمبود و پرتقاضا در بورس است از قبیل پی وی سی، برای خرید و فروش در سایت‌ها و شبکه های اجتماعی آگهی و عرضه می شود.

وی ادامه داد: تعداد دیگری از این سایت‌ها با عناوینی همچون جهت اطلاع، قیمت‌های منتسب به بازار آزاد را که اختلاف فاحشی با قیمت‌های بورس داشته را به صورت روزانه به‌روز رسانی کرده و با ایجاد فضای روانی بر التهاب بازار دامن زده اند.  
 مولاخواه با اشاره به اهمیت و سهمیه بندی محصولات پتروشیمی تصریح کرد: بنابر دستورالعمل ستاد تنظیم بازار تمامی واحدهای تولیدی خریدار مواد اولیه پتروشیمی ملزم به استفاده مواد خریداری شده در خطوط تولید بوده و هرگونه خرید، فروش، واگذاری و جایگزینی محصولات پتروشیمی خریداری شده از بورس در بازار، سایت‌های اینترنتی،  فضای مجازی و همچنین حمل مواد اولیه خریداری شده، به محلی غیر از نشانی کارخانه مندرج در پروانه بهره برداری مربوطه تحت هر عنوانی از نظر این سازمان، مصداق تخلف عرضه خارج از شبکه محسوب شده و مشمول مجازات قانونی می شود.  
مدیرکل نظارت بر کالاهای غیرفلزی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه حفظ منافع تولید کنندگان و مصرف کنندگان به عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه سازمان حمایت قرار دارد، خاطرنشان کرد: طی ابلاغیه ای به تشکل‌ها و تعاونی ها، رعایت ضوابط فوق الذکر، خرید و اختصاص سهمیه براساس تولید واقعی، مصرف سهمیه های دریافتی فقط در خط تولید، ثبت اطلاعات تولید در سامانه بهین یاب و ثبت اطلاعات فروش در سامانه جامع تجارت مورد تاکید قرار گرفت.
این مقام مسئول هدف از اجرای این طرح را جلوگیری از سوء استفاده برخی از افراد سودجو و همچنین عرضه خارج از شبکه محصولات پتروشیمی به خصوص پی وی سی ذکر کرد.
وی از مردم درخواست کرد تا در صورت مشاهده نگهداری و فروش غیر مجاز محصولات پتروشیمی بالاخص مواد پی وی سی تولید داخل مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ یا از طریق سامانه www.۱۲۴.ir در میان بگذارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =