اختصاص ۷۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه عمرانی به مهاباد

مهاباد- ایرنا- فرماندار مهاباد گفت: ۷۲۰ میلیارد ریال اعتبار از محل تملک دارایی، توازن و سه درصد درآمد نفت و گاز به این شهرستان اختصاص یافته که نسبت به سال گذشته ۲۲۰ میلیارد ریال افزایش دارد.

ایرج شجاعی روز دوشنبه در اولین جلسه کارگروه برنامه‌ریزی مهاباد افزود: این اعتبار در قالب طرح‌های تعریف شده برای هریک از ارگان‌های این شهرستان در راستای توسعه و بهبود زیرساخت‌های خدماتی تخصیص پیدا می‌کند.

وی ادامه اداد: ۲۵ سرفصل برای توسعه عمران مهاباد در نظر گرفته شده که بخش‌های حمل و نقل، آبرسانی و آموزش و پرورش بیشترین اعتبار را به خود اختصاص داده است.

فرماندار مهاباد اضافه کرد: مسوولان اداره‌ها نیازها و توجیه منطقی طرح‌های ارگان های خود را در صورت نیاز بیشتر به مدیران کل منعکس کنند تا بتوان حداکثر بودجه را برای آنها در نظر گرفت.

وی با بیان اینکه ۳۱ درصد بودجه سال گذشته به شهرستان مهاباد تخصیص یافته، گفت: میزان بودجه جذب شده مهاباد نسبت به میانگین سایر شهرهای اطراف بیشتر بوده و امسال نیز تلاش می کنیم حداکثر اعتبار را در جهت آبادی شهرستان اخذ کنیم.

شجاعی افزود: با توجه به محدود بودن منابع، ادارات باید نیازها و پروژه‌های اجرایی خود را بر اساس اولویت تعریف کنند.

دبیر کمیته توسعه و برنامه ریزی مهاباد هم در این جلسه بیان کرد: ملاک‌ توزیع اعتبارات تملک دارای در شورای برنامه‌ریزی توسعه آذربایجان‌غربی بر اساس سهم جمعیتی و شاخص‌های توسعه‌یافتگی هر شهرستان در نظر گرفته شده است.

"پیام صحت"، کل بودجه استان در سال جاری را ۱۲ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه میانگین بودجه تخصیص یافته استان کمتر از ۳۰ درصد بوده که از این بابت مهاباد وضعیت بهتری نسبت به شهرهای اطراف دارد.

وی افزود: نیازهای هریک از اداره‌ها براساس اولویت‌هایی که خودشان تعیین می‌کنند، به شورای برنامه‌ریزی توسعه استان انعکاس داده می‌شود.

در ادامه مسوولان هر یک از ارگان‌های دولتی در مورد مشکلات مالی و کمبودهای اعتباری خود برای تکمیل طرح‌های خود گزارشی ارایه کردند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =