افزایش مراجعه به اورژانس بیمارستان‌های ویژه کرونا در مشهد

مشهد- ایرنا- رییس کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد از افزایش مراجعه به اورژانس بیمارستان‌های ویژه کرونا در این کلانشهر خبر داد.

دکتر حمیدرضا رحیمی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هرچند تعداد بستری شدگان مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های مشهد و دیگر مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی این شهر نسبت به روزهای گذشته تغییری نداشته است اما شاهد افزایش تعداد مراجعه کنندگان به اورژانس‌های بیمارستانی هستیم.

وی افزود: وضعیت شهر مشهد و استان خراسان رضوی از نظر ابتلا به کرونا و تعداد بیماران بستری مبتلا به کووید ۱۹ همچنان قرمز است.

رییس کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: تعداد مبتلایان به کرونا و همچنین تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در مناطق زیرپوشش این دانشگاه طی هفته‌های اخیر افزایش چشمگیر یافته اما در روزهای اخیر نوسانات جزئی داشته است.

وی گفت: هم‌اکنون روزانه ۱۰۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های زیرپوشش این دانشگاه بستری می‌شوند در حالی که در خرداد ماه امسال تعداد افراد بستری شده در این بیمارستان‌ها حداکثر به ۲۰ نفر در روز رسیده بود.

رحیمی همچنین بر رعایت اصول بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی، پرهیز از شرکت در تجمع‌های غیر ضروری برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا تاکید کرد.

هم‌اکنون بیمارستان‌های امام رضا (ع) و دکتر شریعتی در مشهد به درمان بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافته‌اند.

حدود ۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان، زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور هستند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر کلانشهر مشهد، ۱۳ شهرستان در استان خراسان رضوی را زیرپوشش دارد.

براساس آخرین آمار رسمی، تاکنون ۲۴۳  هزار و  ۵۱  نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و  ۷۳۱ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۰۴ هزار و ۸۳ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =