۱۶ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۴
کد خبرنگار: 2188
کد خبر: 83846330
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

بخش زبرخان نیشابور به شهرستان ارتقا یافت

مشهد- ایرنا- بخش زبرخان نیشابور به شهرستان ارتقا یافت و سرپرست فرمانداری آن روز دوشنبه طی مراسمی معرفی شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی در این مراسم گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید شده است در چهل سالگی دوم انقلاب باید از اختلافات داخلی پرهیز گردد و در این راستا وحدت و همدلی باید حرف اول را بزند.
حسین جعفری افزود: استعدادهای بسیار خوبی در حوزه شهرستان زبرخان وجود دارد اما مسوولان و نمایندگان‌ نمی‌توانند به تنهایی این استعدادها را شکوفا و عقب ماندگی ها را جبران کنند و مردم هم باید در این زمینه کمک کنند.
وی ادامه داد: برای استقرار ادارات و سازمان‌ها در این بخش مردم و خیرین باید همکاری کنند تا دغدغه مراجعه مردم در این حوزه رفع گردد.

تعداد معین‌های اقتصادی استان کافی نیست

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: تاکنون ۱۲۲ معین اقتصاد مقاومتی در حوزه‌های مختلف استان مشخص شده و فعالیت می‌کنند که این تعداد کافی نیست.
وی افزود: کسانی که می‌توانند در حوزه معیشت و اقتصاد در حوزه بومی خود ایفای نقش کنند باید مشارکت کنند و انتظار داریم با حمایت و مشارکت همه جانبه از این معین‌ها توسعه متوازن روستایی تحقق یابد.
جعفری ادامه داد: استانداری نیز در این راستا حمایت خواهد کرد و ستاد تدابیر ویژه اقتصادی نیز که اخیرا شکل گرفته بسیاری از مسائل و مشکلات این ‌حوزه را پیگیری خواهد نمود.
وی با بیان اینکه سه حوزه اقتصاد و معیشت، سلامت و امنیت به طور جدی در اولویت‌های استانداری خراسان رضوی قرار دارد گفت: استاندار خراسان رضوی با ابداع طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی اعلام کرد باید با مشارکت مستقیم‌ مردم در حوزه‌های مختلف ثروت و کار تولید شود و بر این اساس نهاد اقتصاد مقاومتی شکل گرفت.
معاون استاندار خراسان رضوی افزود: اولویت بعدی حوزه سلامت است و آخرین وضعیت کرونا در استان قابل قبول نیست.
وی ادامه داد: در مرحله نخست شیوع کرونا شاهد بودیم‌ که نیشابور اولین نقطه بروز کرونا بود و با فاصله‌گذاری هوشمند اقدامات پیشگیرانه‌ موثری انجام شد و شیب منحنی آمار مبتلایان رو به پایین بود.
جعفری گفت: در مرحله بعدی از آنجا که آمار مبتلایان کاهش یافته بود، آزاد سازی مشاغل صورت گرفت اما طی ۲۰ روز گذشته شاهد افزایش این بیماری در حوزه‌های مختلف بودیم و شاید علت آن دامن زدن به این شایعه بود که این ویروس رخت بربسته و رعایت موازین بهداشتی کاهش یافت.
وی افزود: طی این‌مدت با اینکه یک‌ بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی از حوزه کرونا خارج شده بود اما مجدد در شرف پر شدن است و تاکید می‌کنم تنها راه مقابله با کرونا رعایت موازین بهداشتی است و همزیستی با ویروس کرونا را باید بیاموزیم تا شاهد کاهش منحنی ابتلا باشیم.
معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در حوزه امنیتی وضعیت خوبی در مرزهای استان و بین شهری و درون شهری داریم که امیدواریم با همکاری مردم این امنیت توسعه پیدا کند.

فرماندار نیشابور نیز در این مراسم گفت: برنامه سند توسعه شهرستان نیشابور براساس شاخص‌های احصا شده در خرداد ماه امسال تدوین شد که برمبنای توزیع متوازن و عدالت محور منابع است.
علیرضا قامتی افزود: در این سند بخش زبرخان جایگاه ویژه دارد و امروز یک رشد و تعالی سیاسی و فرهنگی در این ‌منطقه شکل گرفته و آمادگی داریم که برش سند توسعه زبرخان را آماده کنیم.

وی ادامه داد: کنگره ملی ۲ هزار و ۴۰۰ شهید نیشابور و فیروزه در پیش رو است و اقدامات آن انجام شده و منتظر ابلاغ آن هستیم.

امام جمعه نیشابور نیز گفت: امروز به برکت انقلاب و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب، حکومت را مردم تعیین می‌کنند و همه اجزای حکومت با رای مردم انتخاب می‌شود.

حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی افزود: رشد و توسعه زبرخان نیازمند همکاری همه شهروندان این شهرستان و تصمیمات صحیح مسوولان در راستای اجرای عدالت است تا همه اجزای این شهرستان منصفانه از مواهب این ارتقا برخوردار گردند.
وی ادامه داد: ارتقای یک بخش به شهرستان یک امر اعتباری صرف نیست و مهم‌تر از آن ارتقای فرهنگ مردم و جامعه است همان‌طور که قرآن کریم شهرهایی را که از نظر فرهنگی و دینی عقب هستند به قریه تعبیر کرده و مناطقی را که مردم رعایت حقوق شهروندی را می‌کنند مدینه می‌نامد و اساس رشد یک جامعه فرهنگ آن است.

امام جمعه نیشابور گفت: از نشانه‌های ارتقای یک منطقه وحدت و همکاری اجزای بخش و شهرستان با یکدیگر است .
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: ارتقا و ایجاد شهرستان زبرخان شروع گام اول رشد و پیشرفت و جهش این منطقه است و رمز موفقیت روزافزون این شهرستان انسجام و وحدت کلمه است.
احسان ارکانی افزود: امیدواریم این شهرستان الگوی وحدت در کشور شود تا نشان دهیم تهدیدها و نقاط افتراق را می‌توانیم به وحدت تبدیل کنیم.
وی ادامه داد: گام بعدی ما ارتقای بخش میان جلگه و سرولایت نیشابور به شهرستان خواهد بود.

نماینده دیگر مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: وسیع‌ترین سفره زیرزمینی شهرستان نیشابور در زبرخان است که دارای منابع سرشار برای توسعه می‌باشد.
هاجر چنارانی افزود: برای جبران همه سال‌هایی که این بخش به دلیل عدم ارتقا از بودجه‌ها محروم ماند امروز با همه قوا در جهت پیشرفت در کنار یکدیگر گام برمی‌داریم.

در این مراسم سید یحیی سلیمانی به عنوان سرپرست فرمانداری زبرخان معرفی شد.
زبرخان با وسعت یک هزار کیلومتر مربع دارای ۶۰ هزار نفر جمعیت است. این شهرستان دارای سه شهر به نام‌های قدمگاه، درود و خروین، ۵۱ دهیاری و ۱۰۹ آبادی است و با دارا بودن شهرک صنعتی خیام ۲۸۷ کارخانه و کارگاه تولیدی دارد که زمینه ایجاد پنج هزار شغل را در آن فراهم کرده است.
مرکز شهرستان زبرخان در ۱۰۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha