۱۶ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 1186
کد خبر: 83846286
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲۰ اصله نخل خرما در بخش بزمان طعمه حریق شد

زاهدان- ایرنا- شهردار بزمان در جنوب سیستان و بلوچستان از مهار آتش سوزی نخیلات روستای علی آباد این بخش خبر داد و گفت: ۱۲۰ اصله نحل خرما متاسفانه در این آتش سوزی طعمه حریق شد.

قلندر بمپوری روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با توجه به تماس مردمی ۲ دستگاه ماشین آتش‌نشانی به روستای علی آباد بخش بزمان اعزام که با تلاش آتش‌نشانان و نیروهای مردمی این آتش سوزی به طور کامل مهار شد.

وی با بیان اینکه کشاورزان قبل از برداشت محصول خرمای خود نسبت به هرس درختان  اقدام می‌کنند افزود: یکی از مشکلات اساسی مهار نشدن سریع آتش سوزی وجود برگ‌های خشک ناشی از هرس کردن درختان در مزارع کشاورزی است بطوریکه با کوچکترین آتش سوزی کشاورزان بیشترین آسیب را می بینند.

فرشاد فرحمنش بخشدار بزمان هم نیز با بیان اینکه علت آتش سوزی در دست بررسی است گفت: کشاورزانی که محصول درخت خود را بیمه کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به نمایندگی بیمه،خسارت خود را دریافت کنند.

به گزارش ایرنا روستای علی آباد در یک کیلومتری جنوب غربی شهر بزمان و این شهر از توابع شهرستان ایرانشهر در فاصله ۱۰۰ کیلومتری غرب ایرانشهر و در مسیر بم واقع شده است.

ایرانشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها