۱۷ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۵۲
کد خبرنگار: 1417
کد خبر: 83846272
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۰ واحد بوم‌گردی روستایی در شهرستان نیر احداث می‌شود

اردبیل - ایرنا- فرماندار شهرستان نیر از احداث ۵۰ واحد بوم‌گردی در روستای شیران از توابع این شهرستان با هدف جذب گردشگر خبر داد.

ابراهیم امامی روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این واحدها با رعایت اصول فنی ارائه شده از سوی بنیاد مسکن احداث شده و برای کمک به صاحبان آنها ۸۰ میلیون ریال وام بلاعوض  پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: با هدف حمایت از طرح‌های بوم‌گردی و ایجاد زمینه توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق روستایی شهرستان ضوابط بهره‌برداری، ارزیابی و درجه‌بندی اقامتگاه‌های بوم‌گردی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

وی افزود: اقامتگاه‌های بومی و محلی باید با شیوه‌ای مطلوب برای مسافران اداره شود تا میهمانان با شیوه سنتی زندگی در آن آشنا شده و از غذاهای محلی استفاده کنند.

وی یکی از مهم‌ترین راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی در روستاها را ایجاد خانه‌های بوم‌گردی ذکر کرد و گفت: ایجاد این خانه‌ها در اشتغال‌‍زایی نقش تاثیرگذاری دارد.

امامی تشریح کرد: روستاهای این شهرستان زیرساخت‌های لازم را برای فعالیت های گردشگری دارد و  دهیاران با ارائه طرح‌های توجیهی گردشگری و اشتغال‌زایی می‌توانند نقش موثری در توسعه صنعت گردشگری ایفا کنند.

فرماندار نیر همچنین از آسفالت معابر ۱۰ روستای این شهرستان خبرداد و اضافه کرد: بنیاد مسکن معابر ۱۰ روستای شهرستان را امسال روکش آسفالت خواهد کرد.

وی افزود: طرح هادی ۶ روستای شهرستان نیر هم بازنگری می‌شود.

شهرستان نیر در ۳۰ کیلومتری جنوب غرب اردبیل واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =