باند سرقت چهار نفره در کردستان منهدم شد

سنندج - ایرنا - جانشین فرماندهی انتظامی کردستان از دستگیری اعضای یک باند چهار نفره سرقت خبر داد و گفت: اعضای این باند به ۸۵ فقره سرقت در سنندج و دیگر شهرهای استان اعتراف کردند.

سرهنگ رسول برزویی اظهار داشت: از ابتدای تیر امسال گزارشات سرقت باندی منزل، مغازه، سیم کابل برق هوایی، داخل قطعات داخل خودرو و دوربین های تردد جاده ای درسطح شهرستان سنندج به مراکز انتظامی واصل شد.

وی اضافه کرد: با توجه به گستردگی حجم سرقت های به وقوع پیوسته علاوه بر سنندج در دیگر شهرهای استان، تیمی ویژه متشکل از کارآگاهان پلیس آگاهی تحقیقات در خصوص شناسایی و دستگیری عوامل سرقت را در دستور کار قرار دادند.

جانشین فرماندهی انتظامی کردستان اضافه کرد: با اشراف اطلاعاتی ماموران پلیس آگاهی و بهره‌گیری از بانک اطلاعاتی سارقان سابقه دار چهار  نفر از اعضای این باند که سه مرد و یک زن بودند، طی یک عملیات هدفمند پلیسی دستگیر و برای انجام تحقیقات تخصصی به پلیس آگاهی منتقل شدند.

سرهنگ برزویی افزود: با ارائه شواهد و مدارک از سوی ماموران متهمان چاره ای جز بیان حقیقت نداشتند و به ۸۵ فقره سرقت سیم های کابل برق، دکل های مخابراتی، مغازه و منازل مردم اعتراف کردند.

وی با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهمان اموال مسروقه زیادی از جمله لوازم خانگی، موتورسیکلت، خودرو و وسایل داخل خودرو کشف شده است، افزود: کارشناسان ارزش اموال کشف شده را بیش از ۳۶ میلیارد ریال برآورد کردند.

وی با اشاره به اینکه با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی از صحنه های سرقت بازسازی صحنه صورت گرفت، اضافه کرد: در همین راستا پرونده تشکیل و متهمان به همراه مالخران دستگیر شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

کشف ۳۴ کیلوگرم حشیش و تریاک در کردستان

رییس  پلیس مبارزه با مواد مخدر کردستان نیز گفت: ماموران اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان طی ۲۴ساعت گذشته در راستای ارتقا امنیت اجتماعی موفق به شناسایی سه نفر از عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر در سنندج و قروه شدند.

سرهنگ فرامرز شاکری اظهار داشت: در همین راستا ماموران طی عملیاتی یک دستگاه خودروی حامل مواد مخدر را در سنندج شناسایی و در بازرسی از آن موفق به کشف بیش از ۲۴ کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش از ۲ نفر شدند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر کردستان از توقیف یک دستگاه سواری حامل مواد مخدر توسط ماموران اداره عملیات ویژه درشهرستان قروه خبرداد و گفت: در بازرسی از این خودرو نیز مقدار ۱۰ کیلو گرم تریاک کشف و راننده خودرو برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

کشف یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق در سقز

فرمانده انتظامی سقز نیز گفت: ماموران انتظامی در این ایستگاه ایست و بازرسی حین کنترل خودروهای عبوری در ۲ عملیات جداگانه یک دستگاه خودرو سواری پژو روآ و پژو ۴۰۵ حامل کالای قاچاق را مشاهده و متوقف کردند.

سرهنگ حمید رضایی اضافه کرد: در بازرسی از خودروی روآ ۱۴ دستگاه جارو برقی خارجی قاچاق به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال و در بازرسی از خودروی پزوه ۴۰۵ نیز ۱۱۴ دستگاه اتوبرقی خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد را کشف کردند.

اعتراف سارق سابقه دار به ۲۲ فقره سرقت در سنندج

فرمانده انتظامی شهرستان سنندج نیز از دستگیری سارق حرفه‌ای با کشف ۲۲ فقره سرقت خبر داد و گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

سرهنگ علیرضا مرادی اظهار داشت: ماموران در این رابطه تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات پلیسی، توسط ماموران کلانتری ۱۳ پاسداران سارق شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه خود دستگیر شد.

وی اضافه کرد: متهم در تحقیقات تخصصی به عمل آمده به ۱۸ فقره سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو و چهار فقره منازل خالی از سکنه اعتراف کرد و در همین رابطه تمامی مال باختگان شناسایی شدند و متهم نیز با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

۳ سارق سابقه دار در قروه دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان قروه نیز از دستگیری ۳ سارق سابقه دار و کشف ۱۲ فقره انواع سرقت در عملیات ماموران انتظامی این شهرستان خبر داد و گفت: در پی وقوع سرقت های متعدد در سطح شهرستان قروه، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

سرهنگ میثم گوهری آرانی اضافه کرد: در تحقیقات اولیه پلیس سه سارق سابقه دار شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند و پس از بررسی‌های پلیس به  ۱۲ فقره سرقت محتویات داخل خودرو، اماکن خصوصی، قطعات خودرو، منزل در این شهرستان اعتراف کردند.

باند سارقین موتورسیکلت در مریوان منهدم شد

فرمانده انتظامی مریوان نیز گفت: پس از دریافت گزارشی مبنی بر فروش موتور سیکلت های گران قیمت به قیمت پایین تر از بازار در یکی از محله های حاشیه شهر مریوان موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

سرهنگ کامبیز رستم نیا افزود: نیروهای پلیس آگاهی با شگردهای اطلاعاتی و اشرافیت کامل موفق شدند تعداد چهار نفر از سارقین حرفه ای که اقدام به سرقت موتور سیکلت از شهروندان کرده و آنها را به قیمت های پایین تر به فروش می رساندند، شناسایی کنند.

وی یادآور شد: با هماهنگی با مقام قضایی و در یک عملیات اطلاعاتی دقیق و غافلگیرانه نیروهای پلیس اگاهی در محل اختفای سارقین حضور پیدا کرده و موفق شدند سارقان را دستگیر کنند.

وی اضافه کرد: در محل اختفای سارقان تعداد ۱۳ دستگاه موتور سیکلت سرقتی کشف و ضبط شده و همراه با سارقین به نیروی انتظامی منتقل شده و پرونده تخلف آنها تشکیل و تحویل مراجع قضایی شد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =