مجریان قانون باید بیشتر از مردم حقوق شهروندی را رعایت کنند

مراغه - ایرنا - دبیر هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: مجریان قانون باید بیشتر از مردم به این حقوق واقف باشند و آن را رعایت کنند.

امان الله فیض اللهی روز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه دادستان سابق و فعلی هشترود بر ضرورت آموزش حقوق شهروندی تاکید کرد و افزود: همه ملزم به رعایت حقوق شهروندی هستیم و اجرای بهتر آن نیازمند تذکر و آموزش مستمر است.

معاون قضایی رییس کل دادگستری استان همچنین با تاکید بر اینکه کارکنان این دستگاه باید حفظ حرمت مردم، احترام به حقوق شهروندی و بردباری در حین اجرای قانون را سرلوحه کار خود قرار دهند، گفت: یکی از سیاست‌های دستگاه قضا برگزاری ملاقات‌های عمومی و نشست‌های مردمی به منظور استماع مشکلات و رسیدگی به آنهاست.

فیض اللهی همچنین نقش دادستانی در جامعه را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: دادستانی باید در جهت آشنا کردن مردم با قوانین و حقوق شهروندی تلاش کند.
امام جمعه هشترود نیز در این مراسم خواستار آموزش اشتغال و حرفه آموزی به زندانیان شد و گفت: باید با ایجاد کلاس های اشتغالزایی، زندانیان را با مهارت های فنی و حرفه ای آشنا کرد تا بعد از آزادی،  شغلی داشته باشند و به خاطر بیکاری و بی پولی دوباره مرتکب جرم نشوند.
حجت الاسلام علی رحیمی همچنین خواستار رسیدگی به خانواده های زندانیان شد.
در این مراسم سهیل قشلاقی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب هشترود معرفی و از خدمات شاهرخ اسداللهی تراکمه تجلیل شد.
سهیل قشلاقی پیس از این دادیار دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تبریز بود.

شاهرخ اسداللهی تراکمه نیز با حکم خلیل اللهی رییس دادگستری استان به عنوان رییس شعبه ۲۶  دادگاه عمومی حقوقی شهرستان تبریز معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =