فیلمسازان فارس به نهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز فراخوانده شدند

شیراز- ایرنا- آیین رونمایی از پوستر و اعلام فراخوان نهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در این مراسم که دوشنبه صورت گرفت، عنوان کرد: نهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز در موضوعات دفاع مقدس و امر به معروف و نهی از منکر برگزار خواهد شد؛ چراکه یادکرد از این اصول، در زمانه کنونی باتوجه به اهمیت یادآوری مسائل بهداشتی و محیط‌زیستی  اهمیت دارد. 

صابر سهرابی ابراز داشت: بیان ارزش‌های والای انسانی، اسلامی و ایرانی دفاع مقدس، همچون فداکاری، از خودگذشتگی، ایثار، دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور و همبستگی مردمی برای یاری‌رسانی به یکدیگر باهدف عبور از بحران‌ کرونا، درقالب هنر امری ضروری است.

وی بیان کرد: برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری هنرمندان و فرهنگ‌وران فارس و همچنین جلوگیری از گسترش بیماری کرونا، انتشار فراخوان و آیین نامه نهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز، از امروز در فضای مجازی صورت گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه انجمن فیلم کوتاه شیراز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس این جشنواره را برگزار خواهد کرد، گفت: فیلمسازان می‌توانند با توجه به دو موضوع یادشده هر نوع فیلم کوتاه درقالب‌های داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی را ارائه دهند.

وی ابراز داشت: حداکثر زمان فیلم ۳۰ دقیقه است و اثر نباید از سال ۱۳۹۶ تاکنون به جشنواره‌ای ارسال شده باشد.

به گفته سهرابی ثبت‌نام در جشنواره تنها به شیوه اینترنتی امکان‌پذیر است؛ بنابراین درخواست‌کنندگان باید با مراجعه به سایت www.ssfa.ir  فرم درخواست شرکت در جشنواره را تکمیل  و شماره ثبت دریافت کنند و سپس هنگام ارسال کپی آثار، نام فیلم خود را همراه با شماره ثبت ارائه دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اعلام کرد: هنرمندان تا  ۲۴ تیرماه ۹۹ برای ثبت‌نام اولیه فرصت دارند و آخرین مهلت دریافت آثار اول مرداد ۹۹ است؛ همچنین فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه تا نیمه مرداد معرفی خواهند شد و جشنواره بدون هیچ‌گونه تمدید در نیمه دوم مرداد برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =