۸۰ فرصت دوره پسادکتری در فارس ایجاد و تامین مالی شد

شیراز-ایرنا- رییس بنیاد نخبگان فارس و مدیر عامل مجمع خیران نخبه پرور این استان گفت: حدود ۸۰ فرصت دوره پسادکتری در استان فارس برای سال تحصیلی آتی با همکاری بنیاد نخبگان، مجمع خیران نخبه پرور فارس، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و دانشگاه‌های شیراز، صنعتی و علوم پزشکی این شهر ایجاد و تامین مالی شده است.

حبیب شریف دوشنبه در این زمینه بیان کرد: دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف دانشگاه‌های کشور می‌توانند از فرصت های متنوع دوره های پسادکتری شامل دوره پسادکتری بنیاد ملی نخبگان و دوره مشترک با همکاری بنیاد ملی نخبگان و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور تحت عنوان جایزه پسادکتری شهید چمران، دوره پسادکتری با همکاری بنیاد ملی نخبگان، مجمع خیران نخبه پرور فارس و یا مشترک بین صندوق، مجمع و دانشگاه های شیراز، علوم پزشکی شیراز و صنعتی شیراز تحت عنوان جایزه پسادکتری امید، استفاده کنند.
وی ادامه داد: یکی دیگر از انواع دوره های پسادکتری تعریف شده تحت عنوان دوره ویژه پسادکتری است که با همکاری دانشگاه شیراز و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور اجرا خواهد شد.
رییس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: همچنین با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مجمع خیران نخبه پرور فارس دوره های پسادکتری در ۲ قالب فناورانه و پژوهشی تعریف شده است. 
شریف افزود: دانش آموختگان دانشگاه های سراسر کشور با توجه به سوابق علمی خود می توانند با بررسی دقیق و مطالعه شرایط هر کدام از فرصت های ایجاد شده ذکر شده، نسبت به انتخاب نوع پسادکتری مورد نظر اقدام کنند.
وی ادامه داد: ارسال تقاضای همزمان در چند نوع از این دوره ها نیز میسر است اما در نهایت هر متقاضی قادر به انجام یکی از موارد خواهد بود.
مدیرعامل مجمع خیران نخبه پرور فارس گفت: متقاضیان انجام دوره های پسادکتری برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی بنیاد ملی نخبگان به نشانی bmn.ir و مجمع خیران نخبه پرور فارس به نشانی shiraz-feca.ir مراجعه کنند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =