بهره‌مندی بیش از ۹۳ هزار خانوار روستایی زنجان از گاز

زنجان - ایرنا - شمار خانوارهای روستاهای بهره‌مند از گاز استان زنجان با تدبیر و تلاش دولت یازدهم و دوازدهم به ۹۳ هزارو ۵۴۷ مورد و گازرسانی به همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان به پایان رسید.

گازرسانی به روستاها از مولفه‌های مورد تاکید رهبر معظم انقلاب برای دور شدن کشور از محرومیت بوده که به این مهم در سند چشم انداز ۱۴۰۴ اشاره شده است.
با توجه به این مهم وزارت نفت تزریق اعتبارات برای عملیاتی کردن پروژه‌های عمرانی را آغاز کرده است و هم اکنون شاهد سبز شدن بسیاری از روستاهای کشور بویژه استان زنجان در نتیجه استفاده از سوخت پاک هستیم.
با توجه به اینکه توسعه مناطق روستایی اصلی‌ترین و مهمترین موضوع توسعه پایدار در دولت تدبیر و امید است برای تحقق این مهم توسعه روستایی نقشی اساسی و مهمی دارد.
رفع مسائل و مشکلات روستاییان و توجه به روستاهای کم برخودار از مهمترین راهبردهای دولت تدبیر و امید بوده و این مهم همچنان در دستور کار است.
با انجام هزینه‌ها برای گازرسانی به روستاها آسایش و رفاه ساکنان این مناطق فراهم و موجب مهاجرت معکوس می شود.

گاز رسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار به پایان رسید
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: در ابتدای دولت تدبیر و امید تعداد روستاهای دارای گاز این استان ۱۸۸ روستا با ۴۵ هزار و ۷۴۲ خانوار بود.
‭‭‭‭‭
موسی احمدلو تاکید کرد: هم اکنون این تعداد به ۵۹۲ روستا با ۹۳ هزار و ۵۴۷ خانوار رسیده است.
وی یادآوری کرد: یکی از مصوبات سفر رییس جمهوری به استان زنجان در سال ۹۳ گازرسانی ۳۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار بود که موفق به پایان این پروژه از محل تبصره ۲ بند ق شدیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با توجه به کوهستانی بودن منطقه، گازرسانی و انجام لوله گذاری دشوار بود که برای ۱۴ روستا در شهرستان ماهنشان از طریق سی ان جی گاز رسانی شده است.
احمدلو به برنامه های شرکت گاز برای بهره مندی خانوارهای روستایی فاقد گاز تا پایان سال جاری اشاره کرد و افزود: از ۹۱۱ روستای استان ۵۹۲ روستا بهره‌ مند از گاز هستند.
وی خاطرنشان کرد: در سال‌جاری برنامه گازرسانی به چهار هزار و ۷۱۳ خانواده در ۵۴ روستا در دست انجام است.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: عملیات گازرسانی برای ۸۶ روستا با سه هزار و ۷۸۱ خانوار در دست طراحی است.

احمدلو افزود: از ۳۰۷ روستای باقیمانده ۱۸۶ روستای بالای ۲۰ خانوار و ۱۳۴ روستا نیز کمتر از این رقم هستند.

ضریب نفوذ گاز در استان زنجان به ۹۸,۳۰ درصد می رسد
احمدلو اظهار داشت: تا پایان سال ۱۴۰۰ ضریب نفوذ گاز در استان زنجان به ۹۸.۳۰ درصد خواهد رسید.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۸,۷ درصد از خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ضریب نفوذ گاز در استان تا پایان سال‌جاری نیز به ۹۷.۳۰ درصد می رسد.
به گفته وی، در حال حاضر صددرصد خانوارهای شهری در ۲۱ شهر استان زنجان گاز دارند 
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: ۳۵۲ هزار و ۶۶۷ مشترک تحت پوشش خدمات این شرکت هستند که از این تعداد ۳۵۱ هزار و ۷۰۰ مشترک جزء و ۹۶۷ مشترک عمده است.
احمدلو ادامه داد: از ۳۵۲ هزار و ۶۶۷ مشترک ۲۵۳ هزار و ۹۹۶ مشترک شهری و ۹۸ هزار و ۶۷۱ مشترک دیگر نیز روستایی است.
وی اضافه کرد: به لحاظ نوع مصرف نیز شرکت گاز زنجان برای ۳۲۳ هزار و ۱۱۴ مشترک خانگی، ۲۷ هزار و ۴۲۴ مشترک تجاری و ۲ هزار و ۱۲۹ مشترک صنعتی خدمات می دهد.

​​​​​​

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =