استقبال از نفتکش اعزامی به ونزوئلا در بازگشت به بوشهر

بوشهر-ایرنا- کارکنان یکی از نفتکش‎های اعزامی ایران به ونزوئلا پس از بازگشت به کشور روز دوشنبه در آیینی با حضور مسئولان استانی در بوشهر مورد استقبال قرار گرفتند.

مدیرکل بنادر و دریانوری استان بوشهر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در شرایط تحریم و تهدید دریانوردان ایرانی مثل همیشه شجاع و دلیر دل به دریا زدند تا با اقدام خود باعث رونق اقتصادی و پویایی اقتصاد کشور شوند.

سیاوش ارجمندزاده افزود: این نفتکش یکی از پنج نفتکش ایرانی بود که صادرات آنها به ونزوئلا در چندماه گذشته با وجود تهدیدها و تحرم‌های آمریکا با بازتاب گسترده‎ای در محافل بین‌المللی قرار گرفت و منجر به عزتی باشکوه برای ایرانیان شد.

وی ادامه داد: به همین دلیل نیاز بود به پاس این رشادت با اتفاق مسئولان محلی در آیینی با شکوه از ۲۳ خدمه نفتکش اعزامی ایران به ونزوئلا تجلیل شود.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر نیز در این ارتباط گفت: کارکنان این نفتکش با مدیریت و کار جهادی ماموریت خود را به نحو احسن انجام دادند و به میهن اسلامی بازگشتند.

سردار ولی‌الله رضایی نژاد اضافه کرد: کارکنان این نفتکش در زمانی که ابرقدرت‌ها هر روز یاوه‌گویی و تهدید می‌کردند، ماموریت خود را به بهترین نحو ممکن به سرانجام رساندند.

وی با قدردانی از صبوری خانواده خدمه این نفتکش اظهار داشت: دشمنان ما بدانند که نه تنها خدمه‌های این نفتکش که همه مردم ایران از خردسال تا کهن‌سال همگی مانند سال‌های دفاع مقدس آماده حفاظت از آرمان‌های کشور هستند.

رضایی‌نژاد بیان کرد: امروز به طور حتم روح شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی نیز از این موفقیت شاد است و انتظار می‌رود راه چنین شهیدان والامقامی با صلابت تر از گذشته تداوم یابد.

در این آیین با اهدای لوح و شاخه گل از خدمه نفتکش اعزامی به ونزوئلا تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =