افزایش مرسولات پستی شهروندان خراسانی در  خلیل‌آباد

مشهد- ایرنا- رییس اداره پست خلیل آباد در استان خراسان رضوی از افزایش ۲۰ درصدی مرسولات پستی در این شهرستان خبر داد.

حسین قاسم نژاد روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: طی سه ماه اول امسال حدود ۶ هزار محموله پستی صادر و حدود ۱۰ هزار مرسوله پستی توزیع شده است.

وی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا حجم ارسال و دریافت مرسولات پستی به شکل بسته‌های امانات در این شهرستان افزایش چشمگیر یافته است افزود: در حال حاضر گرایش به سوی ارسال بسته‌های خرید و فروش اینترنتی پستی به جای پاکت‌های سنتی نامه افزایش یافته و شیوع کرونا به این روند شدت بخشیده است.

رییس اداره پست خلیل آباد ادامه داد: این شهرستان دارای محصولات مختلف فرآوری شده از جمله زعفران، انگور و انار است که از طریق پست برای درخواست کنندگان ارسال می‌شود. 

وی گفت: هم اکنون پنج شرکت فروش اینترنتی در شهرستان فعال است که بیشتر به ارسال محصولات بومی و محلی منطقه به دیگر مناطق کشور یا خارج از کشور اقدام می‌کند.

قاسم نژاد افزود: با توجه به ترافیک زیاد و آلودگی هوا خرید اینترنتی در شهرستان‌های بزرگ و کلانشهرها بیشتر است و هزینه پستی پرداختی خریداران کمتر از هزینه رفت و آمد آنهاست.

وی ادامه داد: هم اکنون سه نفر از کارکنان این اداره در روستاهای شهرستان و یک نفر در داخل شهر بسته‌های پستی وارده را به صاحبان آنها تحویل می‌دهند.

شهرستان خلیل آباد شامل دو بخش مرکزی و ششطراز است و ۲۷ روستا دارد که دو سوم جمعیت این شهرستان شامل ۳۲ هزار نفر در نواحی روستایی سکونت دارند.

خلیل آباد در ۲۴۲ کیلومتری مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =