اعطای وام ساخت ۱۵ میلیون تومانی به ۶ هزار مسکن روستایی

تهران- ایرنا- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت و تکمیل ۶ هزار واحد مسکونی در روستاهای کشور، تفاهمنامه ۹۰ میلیارد تومانی را با بانک قرض الحسنه مهر ایران به امضا رساند که بر اساس آن هر واحد روستایی ۱۵ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه دریافت می‌کند.

آیین امضای تفاهم‌نامه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به منظور کمک رسانی به احداث و تکمیل مسکن روستایی، ظهر امروز در ساختمان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به امضای مدیران بنیاد مسکن و بانک قرض الحسنه مهر ایران درآمد.

این دومین برنامه مشترک دولت و بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف توسعه، احداث و تکمیل مسکن روستایی است.

دوسال پیش نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اختصاص اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی نزد بانک قرض الحسنه مهر ایران و اختصاص ۴۰ میلیارد تومان از منابع داخلی این بانک تفاهمنامه ای ۶۰ میلیارد تومانی را منعقد کرد که برای ساخت و تکمیل مسکن روستایی اکنون در حال اجرا است.

بر اساس تفاهم‌نامه امروز پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۱۵ میلیون تومان، به افراد واجد شرایط در مناطق مشمول آغاز می‌شود.

«علیرضا تابش» رییس بنیاد مسکن بعد از امضای این تفاهمنامه، گفت: آورده دولت در این تفاهمنامه ۳۰ میلیارد و آورده بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ۶۰ میلیارد است و بر این اساس ۶ هزار واحد مسکونی وام ۱۵ میلیون تومانی قرض الحسنه در روستاها دریافت می‌کنند.

به گفته تابش وام اعطایی جدید منهای وام قرض الحسنه ۴۵ میلیون تومانی است که هر واحد روستایی پیش از این دریافت می‌کرد.

وی توضیح داد: نرخ سود این وام همان چهار درصد با بازپرداخت ۳۶ تا ۶۰ ماه است که به کلیه استان‌ها ابلاغ می‌شود.

به گفته تابش تسهیلات جدید ۱۵ میلیون تومانی به روستاییانی که با هدف اشتغال،  به بوم‌گردی، توسعه سکونت‌گاه‌های گردشگران روستایی و اشتغال روستایی همت دارند نیز تعلق می گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =