شبیه‌ساز هواپیمای ایلیوشین رونمایی شد

تهران- ایرنا- شبیه‌ساز هواپیمای ترابری ایلیوشین با حضور جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد. این شبیه‌ساز قرار است هفته دفاع مقدس عملیاتی شود.

شبیه‌ساز هواپیمای ترابری ایلیوشین با حضور امیر  «محمدحسین دادرس» جانشین فرمانده کل ارتش امیر سرتیپ  عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و سردار محمود جهانگیر رییس سازمان جهادخودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح دوشنبه در ستاد نهاجا رونمایی شد.

 سرتیپ «عزیز نصیرزاده» در این مراسم  ساخت شبیه‌ساز ایلیوشین یک گام بلند در رده ساخت هواپیمای سنگین و نیمه‌سنگین عنوان کرد و گفت: ساخت این شبیه‌ساز این نوید را به هوانوردی کشور می‌دهد که امکان ساخت شبیه‌سازِ تمام هواپیماهای موجود در کشور وجود دارد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به اینکه تامین شبیه‌سازها هر ساله موجب خروج مقدار قابل توجهی ارز از کشور می‌شود، خاطرنشان کرد: اکنون توانمندی ساخت شبیه‌سازها در نیروی هوایی وجود دارد و از این طریق به تمامی شرکت‌های هوانوردی داخلی اطلاع می‌دهیم که قادر به ساخت شبیه‌سازهای پروازی هستیم.

امیر نصیرزاده خاطرنشان کرد: امروز قادر به ساخت شبیه‌سازهای مختلف در حوزه هواپیماهای نظامی و غیرنظامی هستیم و به مدیران شرکت‌های هوانوردی اعلام می‌کنیم که در صورت حمایت می‌توانیم شبیه‌سازهای مختلف و مورد نیاز را در نهاجا بسازیم.

شبیه‌ساز ایلیوشن هفته دفاع مقدس عملیاتی می‌شود

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش هم در این مراسم گفت: تاکنون هواپیماهای F4E، F-7، سوخو ۲۴، میگ ۲۹ شبیه‌سازی شدند و به زودی شبیه‌ساز هواپیمای کوثر هم انجام خواهد شد.

امیر مهدی دباغ افزود: برای بسترسازی اجرای شبیه‌ساز ایلیوشین، تعاملاتی با سپاه پاسداران انجام شد و با وجود برخی محدودیت‌های مالی، با حمایت‌های فرمانده نیروی هوایی توانستیم ایلیوشین را شبیه‌سازی کنیم.

رییس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش شبیه‌ساز هواپیمای ایلیوشین در هفته دفاع مقدس در پایگاه شهید دوران عملیاتی خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =