نظارت بر تالارهای پذیرایی اصفهان به خاطر کرونا تشدید می‌شود

اصفهان- ایرنا- رییس اتحادیه رستوران و تالارداران اصفهان از تشدید نظارت‌ها بر تالارهای پذیرایی اصفهان به منظور پیشگیری از اوج‌گیری مجدد ویروس کرونا در این استان خبر داد.

امیرحسین عکاف‌زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال جلسات مشترک با اداره اماکن و بهداشت مقرر شد بازرسی به صورت ویژه از تالارهای پذیرایی و عروسی صورت گیرد.

وی ادامه داد: تیم‌های بازرسی مامور شده‌اند به صورت مستمر و محسوس از این تالارها بازدید و موارد را بررسی کنند.

رییس اتحادیه رستوران و تالارداران اصفهان تصریح کرد: تالارهای پذیرایی برای برگزاری مراسم‌های عروسی و عزاداری باید تنها از ۵۰ درصد ظرفیت سالن‌های خود استفاده کنند و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: پیامک‌های اطلاع‌رسانی مربوطه برای تالارداران ارسال شده تا موارد بهداشتی تاکید شده در دستورالعمل‌های ارسالی از سوی مرکز بهداشت اصفهان و وزارت کشور را به صورت جدی مراعات و از ابتلای افراد حاضر در این مراسم‌ها به ویروس کرونا پیشگیری کنند.

عکاف‌زاده با اشاره به فعالیت  حدود ۱۰۰ تالار پذیرایی در اصفهان، تصریح کرد: به این ترتیب هر شب حداقل یک مراسم در این تالارها و با حضور تعداد زیادی مهمان برگزار می‌شود که شهروندان باید با رعایت تمام اصول بهداشتی حضور یابند و یا تا جایی که امکان دارد از برگزاری این مراسم‌ها در شرایط فعلی خودداری کنند.

یک شهروند اصفهانی که روزهای اخیر در 2 مراسم ازدواج دوستان و آشنایان در تالارهای اصفهان حضور یافت به خبرنگار ایرنا گفت: نیروهای خدماتی در تالارهای پذیرایی با تجهیزات بهداشتی شامل ماسک و دستکش خدمات ارائه می‎کنند اما بنا به شرایط موجود در عروسی‌ها، بیشتر مهمان‌ها از ماسک استفاده نمی‌کنند.

زهرا بهرامی افزود: شام و سالاد در این تالارها به صورت تک نفره و بهداشتی، بسته‌بندی است که از لحاظ رعایت موارد بهداشتی به مهمان‌ها و میزبان اطمینان خاطر می‌دهد.

اما محمدرضا که این روزها مراسم عروسی‌اش را در یکی از تالارهای شهر اصفهان برگزار کرد، گفت: ما مدت‌ها عقد بودیم و شیوع کرونا یکبار مراسم ازدواج ما را لغو کرد، بنابراین با کاهش میزان شیوع کرونا در استان این زمان را بهترین فرصت برای برگزاری مراسم خود دیدیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نمی‌توانستید بدون برگزاری مراسم زندگی جدید خود را آغاز کنید، بیان کرد: ما جشن عقد برگزار نکردیم و خیلی ساده در دفترخانه پیوندمان را به ثبت رساندیم و اکنون اقوام از ما انتظار جشنی با حضور همه فامیل و صرف شام و شیرینی داشتند.

این تازه داماد معتقد است: برگزاری مراسم عروسی اگر با رعایت موارد بهداشتی صورت بگیرد و مهمان‌ها فاصله لازم را رعایت کنند این جشن به خاطره‌ای خوش تبدیل می‌شود اما اگر دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشود بعدها به پشیمانی می‌انجامد.

برگزاری مراسم ازدواج و عزاداری به‌منظور پیشگیری از شیوع کرونا از هفتم اسفندماه ۹۸ در تالارهای اصفهان ممنوع شد و پس از قرارگیری اصفهان در وضعیت زرد از ابتدای تیرماه برگزاری این مراسم‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و ۵۰ درصد ظرفیت موجود از سر گرفته شد.

مسوولان بهداشت و درمان کشور و استان به شهروندان توصیه می‌کنند تا حد ممکن و برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به ویژه در روزهای اخیر که برخی شهرهای کشور در وضعیت قرمز و هشدار قرار گرفته‌اند از شرکت در مراسم‌های عروسی و عزا و نیز تجمع‌های فامیلی و اماکن عمومی پر ازدحام خودداری کنند.  

براساس آخرین آمار وزرات بهداشت تا این لحظه تاکنون افزون بر ۲۳۰ هزار نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و تعداد جان باختگان کرونا به یازده هزار نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =