افزایش ۱۵ درصدی کشفیات سرقت در سه ماه نخست سال ۹۹

تهران - ایرنا - جانشین پلیس آگاهی ناجا از افزایش ۱۵ درصدی کشفیات سرقت طی سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: به میزانی که مردم به هشدارهای پلیس توجه می‌کنند، فرصت ارتکاب جرم از مجرمان گرفته و جرایم نیز کاهش می‌یابد.

به گزاری روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ فرامرز به گذر افزود: طی سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در بین سرقت های مهم، کشفیات سرقت محموله ۳۸ درصد، سرقت اماکن ۲۹ درصد، سرقت مغازه ۲۵ درصد، سرقت موتورسیکلت ۱۶ درصد و کیف قاپی ۷ درصد افزایش داشته که به کارگیری روش های علمی و اطلاعاتی در کشف جرایم و رعایت هشدارهای پلیسی توسط مردم در این خصوص تاثیر بسزایی داشته است.

وی با بیان اینکه طی این مدت، سرقت از بانک ها و طلافروشی ها نیز کاهش چشمگیری داشته، گفت: در مجموع می توان گفت با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی سراسر کشور، کشفیات مجموع سرقت ها در سه ماهه اول سال جاری، رشد ۱۵ درصدی داشته است.

جانشین پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: در همین مدت، مجموع کشفیات سرقت های خرد که شامل وسایل و قطعات خودرو، پلاک (اتومبیل و موتور) و... است نیز با رشد ۱۴ درصدی مواجه بوده است.

این مقام انتظامی همچنین شناسایی و برخورد قاطعانه با باندهای سرقت مسلحانه را از اولویت های پلیس آگاهی ناجا در سال جاری عنوان و خاطرنشان کرد: تلاش کارآگاهان مبارزه با سرقت، کاهش فاصله وقوع تا کشف است که در این رابطه، هماهنگی مناسب بین پلیس های تخصصی، ارتقاء آموزش های کارآگاهی و استفاده از افسران مجرب و خبره نیز در دستور کار قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =