«عروسک نخی» به کتابفروشی‌ها رسید

تهران- ایرنا- کتاب تصویری «عروسک نخی» به نویسندگی و تصویرگری «محبوبه یزدانی»، به‌تازگی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای خردسالان منتشر شده است.

به گزارش اداره کل روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب که از مجموعه کتاب‌های مرغک کانون است، خردسالان را با دنیای عروسک‌های دست‌ساز و عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی آشنا می‌کند.
این کتاب داستان دختر کوچکی است که بعد از دیدن یک نمایش عروسکی به عروسک‌های خیمه‌شب بازی علاقه‌مند می‌شود. مادر سارا عروسکی برایش می‌دوزد و سارا نمایش را آغاز می‌کند. اما بعد از گره خوردن نخ‌های عروسک، چالش‌های سارا و عروسکش شروع می‌شود.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «وقتی سارا خواست نمایش را شروع کند، نخ‌های عروسک به هم گره خورده بودند. عروسک جیغ کشید: «آاای دستااام... وااای موهاام... آخ پاهااام.» سارا دلگیر شد. عروسک هم غمگین و بداخلاق شد. بالاخره عروسک گفت: «وااای... خسته شدم... خسته و درمونده شدم...»
کتاب عروسک نخی با هدف ایجاد احساس جستجوگری و در قالب «مجموعه کتاب‌های مرغک» کانون تولید شده است. مخاطب این کتاب گروه سنی «نوباوه» (بالای ۴ سال) است.
کتاب‌های مرغک با تولید کتاب‌های قصه، بازی، سرگرمی به خردسالان کمک می‌کند تا دنیای پیرامون‌شان را بهتر حس کنند و بشناسند. برانگیختن نگاه کنجکاوانه به دنیای پیرامون و پرورش ذهن دیگر کاربردهای این کتاب‌ها است. کتاب ۲۸ صفحه‌ای عروسک نخی با شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه منتشر شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را به قیمت ۱۲هزار تومان از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی تهیه کنند.

آغاز ثبت‌نام کارگاه‌های هنری مرکز آفرینش‌های کانون تهران 

مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران، ثبت‌نام اینترنتی کارگاه‌های هنری حضوری و مجازی خود را آغاز کرده است. فعالیت این کارگاه‌ها در رشته‌های گوناگون فرهنگی، و هنری و ادبی برای گروه‌های سنی ۴ تا ۱۶ سال در قالب کارگاه‌های هنری خلاق حضوری و مجازی و بسته‌های آموزشی از ۲۱ تیر ۱۳۹۹ آغاز می‌شود.

برنامه کارگاه‌های تابستانی مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی پایگاه این مرکز به نشانی قرار گرفته است و خانواده‌ها می‌توانند با انتخاب کارگاه‌های مورد نظر، ثبت‌نام فرزندان خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

فعالیت‌هایی همچون نقاشی، نمایش خلاق، عروسک‌سازی، کلاژ(تکه چسبانی)، طراحی، سفال با دست و چرخ، بازی خلاق، خوش‌نویسی، انیمیشن عروسکی، کاردستی، تصویرسازی، شعر و قصه، از جمله کارگاه‌هایی است که علاقه‌مندان می‌توانند به صورت حضوری از آن بهره‌مند شوند.

هم‌چنین برگزاری کارگاه‌های خوش‌نویسی تحریری، «بازی، ورزش، خلاقیت»، نقاشی، نمایش خلاق، کلاژ(تکه چسبانی) و... از دیگر برنامه‌های این مرکز در تابستان ۱۳۹۹ است که به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود.

بسته‌هایی آموزشی نیز برای کودکان و نوجوانان طراحی شده که بر اساس آن دو روز در هفته دختران و دو روز پسران از صبح تا بعدازظهر می‌توانند در کارگاه‌های ویژه‌ای شرکت کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از برنامه و ثبت‌نام در این کارگاه‌ها به پایگاه اینترنتی مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون به نشانی یادشده مراجعه کنند. مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان دکترفاطمی، خیابان حجاب تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =