تست کرونای تیم‌های استقلال و فولاد بررسی می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: بازیکنان استقلال و فولاد خوزستان طی ۲۴ ساعت آینده ۲ بار تست خواهند داد و نتایج تست‌ها توسط فدراسیون پزشکی - ورزشی و ایفمارک (مرکز ارزیابی‌های پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران) مورد بررسی قرار می‌گیرد.

«سهیل مهدی» امروز دوشنبه در گفت‌وگویی تلویزیونی در مورد مبتلا شدن تعدادی از اعضای تیم استقلال به ویروس کرونا، اظهار داشت: باید ۲ مرحله آزمایش طی ۲۴ ساعت بگیریم. تست اول از بازیکنان استقلال گرفته شد و فولادی‌ها هم امروز اولین تست خود را خواهند داد و به زودی تست دوم هم گرفته می‌شود. نتایج این ۲ آزمایش توسط تیم پزشکی ایفمارک و فدراسیون پزشکی - ورزشی بررسی می‌شود و اظهار نظر تخصصی آن در اختیار مراجع مربوطه قرار می‌گیرد.

وی در مورد اینکه اگر ۲۵ درصد از اعضای یک تیم کرونا بگیرند، بازی آن تیم لغو می‌شود، تصریح کرد: این عدد بر اساس ابلاغیه فدراسیون پزشکی - ورزشی و مسوولان وزارت بهداشت بود و ما بر اساس آن دستورالعمل اقدامات لازم را انجام می‌دهیم. از دید ما حتی اگر یک نفر هم از اعضای یک تیم کرونا بگیرد، خطرناک است. در جلساتی که برگزار کردیم به این نتیجه رسیدیم که ۲۵ درصد از اعضای یک تیم عدد منطقی و درستی است.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ اضافه کرد:  هر باشگاهی در ایران ۱۵ سهمیه امید و زیر ۲۱ سال دارد که می‌توانند از این بازیکنان استفاده کنند. «مهدی قائدی» هم بازیکن سهمیه امید تیم فوتبال استقلال است. البته استفاده از بازیکن رده سنی امید پیشنهاد ما نیست. عقیده داریم که باشگاه از تمام ظرفیت خود استفاده کند. این ۲۵ درصد هم روی فهرست تمام بازیکنان تیم‌ها که به ما ارائه شده، لحاظ می‌شود.

وی در مورد اینکه برخی باشگاه‌ها باید به قرنطینه بروند، خاطرنشان کرد: افراد سالم هر باشگاهی می‌توانند تمرینات خود را ادامه دهند. امیدوارم این تعداد ابتدای بازیکنان به این ویروس چندان بالا نباشد. همچنین اگر پزشک تشخیص دهد بازیکن مبتلا هم می‌تواند تمرینات اختصاصی خود را انجام دهد. زمانی هم که قرنطینه به پایان برسد باشگاه باید کارش را در مسابقات ادامه دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =