بیشترین مبتلایان بستری کرونا در مشهد بین ۴۰ تا ۶۰ سال سن دارند

مشهد- ایرنا- رییس بیمارستان فوق تخصصی دکتر علی شریعتی مشهد گفت: گروه سنی ۴۰ تا ۶۰ سال بیشترین مبتلایان بستری به کرونا در بیمارستان شریعتی مشهد را شامل می‌شوند.

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد دکتر محمد رضا حسینعلی زاده افزود: این در حالی است که بررسی‌های کشوری نشان داده است که جوانان بیشترین آمار مبتلایان به کرونا و فوتی‌های ناشی از این بیماری را در موج دوم کرونا شامل می‌شوند.

وی ادامه داد: بیمارستان شریعتی با ۱۶۰ تخت بستری یکی از بیمارستانهای اختصاصی درمان بیماران مشکوک به کرونا از همان ابتدای شیوع این بیماری تاکنون معرفی شده است و تمامی بخش‌های این بیمارستان به درمان بیماران کووید ۱۹ اختصاص یافته است.

رییس بیمارستان فوق تخصصی دکتر علی شریعتی مشهد گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از هزار و ۵۰۰ بیمار در بیمارستان شریعتی مشهد زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی این شهر پذیرش شده‌اند که بیشتر آنان در موج دوم بستری شده‌اند و تاکنون هزار و ۲۰۰ نفر از این بیماران مرخص شده‌اند.

حسینعلی زاده با اشاره به نقش مهم مردم در پیشگیری و کنترل کرونا افزود: از مردم تقاضا داریم در این روزهای بسیار سخت شرایط کادر درمان بیماران کرونایی‌ را درک کنند و با همکاری با خادمان حوزه سلامت، اجازه بحرانی‌تر شدن وضعیت کنونی را ندهند.

از زمان شیوع کرونا بیمارستانهای شریعتی، امام رضا (ع) و قائم(عج) در مشهد ویژه درمان بیماران کرونایی اختصاص یافته‌اند.

حدود ۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان، زیر پوشش خدمات بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور هستند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر کلانشهر مشهد ۱۳ شهرستان در استان خراسان رضوی را زیر پوشش دارد.

براساس آخرین آمار رسمی، تاکنون ۲۴۰ هزار و ۴۳۸ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۳ تن در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و  ۵۷۱ تن رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۰۱ هزار و ۳۳۰ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =