رشد ۲۸ درصدی پرداخت مالیات گنبدی‌ها در شرایط کرونایی

گنبدکاووس - ایرنا - معاون مدیرکل و مدیر امور مالیاتی گنبدکاووس گفت که مردم این شهرستان از ابتدای امسال تا پایان خردادماه با وجود شرایط کرونایی، ۱۶۰ میلیارد ریال مالیات پرداخت کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد افزایش داشت.

احمد نعیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، مهمترین علت افزایش مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده سه ماهه امسال این شهرستان را وصول معوقات مالیاتی سال‌های قبل با اجرای دستورالعمل بخشودگی جرایم اعلام کرد.

وی افزود: سازمان امور مالیاتی به خاطر کمک به مردم در شرایط کرونایی، اجرای دستورالعمل بخشودگی جرایم را تمدید کرده که بر مبنای آن مودیان حقیقی و حقوقی که تا پایان تیرماه اصل بدهی مالیاتی خود را پرداخت کنند مشمول بخشودگی تا ۱۰۰ درصدی جرایمه خواهند شد.

مدیر امور مالیاتی گنبدکاووس ادامه داد: برای صنوف آسیب پذیر مانند مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده، مراکز گردشگری، حمل و نقل عمومی، دفاتر خدمات مسافرتی، باشگاه‌های ورزشی، مجتمع‌ها فرهنگی، واحدهای تولید و فروش صنایع دستی، آموزشگاه رانندگی و آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی پرداخت بدهی مالیاتی برای استفاده از فرصت بخشودگی جرایم تا پایان مردادماه تمدید شد.

نعیمی افزود: بیش از ۲۵ میلیارد ریال از مالیات اخذ شده امسال به ۲ شهرداری‌ گنبدکاووس و اینچه برون و نیز دهیاری‌های شهرستان برای اجرای طرح‌های عمرانی، زیرساختی و آبادانی مناطق شهری و روستایی پرداخت شد.

وی گفت: پارسال صاحبان مشاغل، املاک و شرکت‌های گنبدکاووس افزون بر ۱۸ هزار اظهارنامه مالیاتی را به صورت الکترونیکی تکمیل و به سازمان امور مالیاتی ارسال کردند.

به گفته وی، مردم شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس سال گذشته افزون بر ۶۵۰ میلیارد ریال مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کرده بودند.

۱۶ تا ۲۳ تیرماه به عنوان هفته مالیات نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =