انبار میلیاردی کود شیمیایی غیرمجاز در مهاباد کشف شد

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی مهاباد گفت: انبار کود شیمیایی غیرمجاز به ارزش بیش از یک میلیارد ریال توسط ماموران انتظامی این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ برزو تجاری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر انباشت انواع کود شیمیایی در یکی از مناطق مهاباد، پیگیری موضوع با هماهنگی اداره جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی پس از شناسایی محل مورد نظر ۳۰۰ بسته ۵۰ کیلوگرمی کودشیمیایی، ۳.۵ تن کود به صورت فله‌ای و ۱۰۰ تن مواد اولیه کود شیمیایی قاچاق که فاقد هرگونه مجوزی بود، کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامی مهاباد اظهار داشت: در این ارتباط یک نفر متهم دستگیر و پس از تکمیل بازرسی پرونده تحویل مراجع قضایی داده شد.

سرهنگ تجاری تاکید کرد: کشاورزان در امر خرید سموم و کود به خصوص کودمایع باید از فروشندگی‌های مجاز مورد اعتماد و دارای مجوز از سازمان جهاد کشاورزی خرید کنند تا گرفتار افراد سودجو و فرصت‌طلب نشوند.

وی همچنین از مردم خواست هرگونه فعالیت در زمینه تهیه، تولید و توزیع نهاده‌های شیمیایی به صورت غیرمجاز را به جهاد کشاورزی و یا مراتب را از طریق تلفن ۱۰۰ پلیس گزارش کنند.

اواخر سال گذشته نیز انباری حاوی ۸۰ تن انواع سموم و کودشیمیایی کشاورزی غیرمجاز و تقلبی به ارزش تقریبی ۷۰ میلیارد ریال در یک گاوداری در مزارع یکی از روستاهای توابع مهاباد با گزارش‌های مردمی شناسایی و با همراهی نیروی انتطامی توقیف شده بود.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی و ۱۱۶ کیلومتری مرکز استان واقع شده و دارای بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و باغی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =