رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در آموزشگاه‌های تعلیم رانندگی زنجان الزامی است

زنجان - ایرنا - مسوؤل اداره آموزش و فرهنگ ترافیک راهور فرماندهی انتظامی استان زنجان، گفت: آموزشگاه‌های رانندگی این استان به علت شیوع ویروس کرونا، ملزم به رعایت دقیق و جدی دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی هستند.

سرهنگ محمدحسن خلجی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مربیان و هنرجویان آموزشگاه‌های رانندگی زنجان باید ۱۱ بند مصوب شده از سوی پلیس راهور زنجان در حین آموزش که شامل استفاده از ماسک، دستکش، اسپری الکل، پایین بودن شیشه ها و نصب نایلون است را به دقت هرچه تمام مورد توجه قرار دهند که در غیر این صورت با افرادی که به این موارد بی تفاوت بوده و کوتاهی کنند برخورد قانونی خواهد شد.

وی، حفظ سلامت مربی، هنرجو و همراه و پیشگیری از ابتلای آنان به ویروس کرونا را امری بسیار مهم خواند و اظهار داشت: باتوجه به نیاز افراد برای ثبت نام جهت دریافت گواهینامه رانندگی و گذراندن دوره‌های آموزشی، لازم است متقاضیان برای حفظ سلامتی خود و ارایه کنندگان خدمات (کادر دفتری آموزشگاه)، بطور دقیق نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.  

خلجی با بیان اینکه محیط آموزشگاه‌های تعلیم رانندگی نیز باید عاری از هرگونه موارد غیربهداشتی باشد و مسوؤلان آن نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دقیق و حساس‌تر باشند، تصریح کرد: متقاضیان باید هنگام ثبت نام به رعایت فاصله میان خود و متصدی ارایه خدمات، توجه جدی داشته باشد.  

وی با تاکید براینکه اگر مربیان، هنرجویان، همراهان و همچنین متصدیان آموزشگاه نسبت به هشدارها و توصیه‌های بهداشتی بی توجه باشند و قواعد را به دقت رعایت نکنند، بی تفاوتی‌ها و ازدحام متقاضیان  در محل آموزشگاه می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

خلجی با بیان اینکه تاکنون مشکلی به لحاظ ابتلا به این بیماری در آموزشگاه‌های استان زنجان گزارش نشده است به تعداد آموزشگاه های تعلیم رانندگی این استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۳۳ باب آموزشگاه تعلیم رانندگی اعم از پایه سه، دو و یک، موتورسیکلت و ویژه (ازجمله لودر و بولدوزر) در سطح استان زنجان وجود دارد.

وی با بیان اینکه کلیه شهرستان های استان زنجان (زنجان، ابهر، خرمدره، سلطانیه، خدابنده، ایجرود، ماهنشان و طارم) از آموزشگاه تعلیم رانندگی برخوردار هستند و در حال حاضر بیش از ۵۱۰ مربی در این آموزشگاه ها، فعالیت دارند و از این طریق، ارتزاق می کنند.  

مسوؤل اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان، همچنین به وضعیت بهداشت در مراکز تعویض پلاک خودرو زنجان اشاره کرد و گفت: پروتکل های بهداشتی در این مراکز بر حسب ضرورت به دقت هرچه تمام رعایت می شود و به منظور پیشگیری از کرونا، ارایه خدمات به صورت نوبت دهی است اما با توجه به شرایط حاکم لازم است مراجعان برای انجام امور مربوط به تعویض پلاک، ترخیص خودرو و اجرائیات باید از ماسک استفاده کنند که در غیر این صورت به مراجعین اجازه ورود به محوطه و ساختمان پلیس راهنمایی و رانندگی زنجان، داده نمی شود.

خلجی افزود: مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری خودروها، همچنان شلوغ است و مراجعان بهتر است از تجمع و ازدحام در محوطه بیرونی و درونی و مقابل غرفه ها، پرهیز کنند تا سلامت خود و دیگر افراد حاضر در محل با تهدید و خطر ابتلا به بیماری ویروس کرونا، مواجه نشود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =