دفع به موقع پسماند در روستاهای خدابنده نیازمند تامین تجهیزات است

زنجان - ایرنا - فرماندار شهرستان خدابنده گفت: دفع به موقع پسماند در برخی روستاهای فاقد دهیاری این شهرستان، نیازمند تامین تجهیزات و ماشین آلات حمل زباله است.

ایوب بیگدلی روز دوشنبه با بیان اینکه دهیاری ها متولی دفع بهداشتی زباله ها و پسماند در روستاها هستند، افزود: در برخی روستاهای شهرستان که فاقد دهیاری هستند با هماهنگی بخشداری ها، عملیات جمع آوری پسماند انجام می شود.  

وی در خصوص جمع آوری پسماند در روستاهای فاقد دهیاری بخش افشار شهرستان خدابنده، اظهار داشت: برای حدود ۴۰ روستای فاقد دهیاری این بخش چهار ماشین جمع آوری و حمل زباله وجود دارد که البته این تعداد نسبت به شمار روستاها کم است و به همین علت پسماند برخی از این روستاها که فاصله دورتری از مرکز بخش دارند، سه تا چهار روز یک بار انجام  می‌شود.  

بیگدلی با بیان اینکه جمع آوری پسماند در روستاهای بزرگ شهرستان خدابنده به صورت روزانه انجام می شود، گفت: جمع آوری و دفع زباله ها از مناطق روستایی در اغلب مناطق این شهرستان، بالای ۹۰ درصد به صورت اصولی و بهداشتی است.   

فرماندار خدابنده به ضرورت همکاری هر چه بیشتر روستاییان در جمع آوری و دفع اصولی پسماند تاکید کرد و افزود: رها کردن زباله در ورودی یا خروجی روستاها و یا در معابر داخل روستا، علاوه بر ایجاد آلودگی، کار جمع آوری را نیز با مشکلاتی مواجه می کند.  

به گزارش ایرنا، شهرستان خدابنده ۲۲۹ روستای دارای سکنه دارد که از این تعداد ۱۷۶ روستا دارای دهیاری و ۵۳ روستا فاقد دهیاری هستند.  

شهرستان خدابنده با ۱۶۵ هزار نفر جمعیت در ۸۵ کیلومتری جنوب زنجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =