۵۰۰ واحد مسکن مددجویی به همت قرارگاه حمزه در آذربایجان‌غربی احداث می‌شود

ارومیه- ایرنا- فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت: ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویی در سطح استان از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) ساخته می‌شود.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حبیب شهسواری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح‌ها از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) براساس تفاهم‌نامه منعقد شده با کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: افتتاح و بهره‌برداری از این واحدهای مسکونی گامی مهم در راستای صاحب خانه شدن مددجویان خواهد بود.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت:  ۱۳ مورد از طرح‌های افتتاحی مربوط به واحدهای مسکونی مددجویی و پنج طرح دیگر مربوط به حوزه‌های کشاورزی، عمرانی و ورزشی است.

سردار شهسواری اضافه کرد: برای مقابله با ویروس کرونا نیز در سطح استان به همت این نهاد ۳۵۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است.

وی اظهار داشت: هفت هزار نیروی بسیجی در طرح غربالگری کرونا مشارکت داشتند و این اقدامات تنها گوشه‌ای از خدمات سپاه در مسیر مبارزه با کرونا بوده و ضدعفونی معابر و کنترل مبادی ورودی و خروجی نیز از جمله دیگر اقدامات است.

سپاه آذربایجان‌غربی در ۲ سال اخیر بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال برای احداث طرح‌های محرومیت‌زدایی شامل احداث خانه ایتام، خانه محرومان، مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی، بازسازی مدارس و دیوارهای ساحلی، اجرای طرح‌های آبرسانی، راه‌سازی و پل‌سازی هزینه کرده است.

طی یک سال گذشته نیز احداث یک‌هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مددجویی در استان از اهداف این نهاد بوده که از این تعداد یک‌هزار واحد برای مددجویان بهزیستی و ۵۰۰ واحد برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) احداث ‌شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =