زینق مراغه به منطقه بوم‌گردی و گردشگری تبدیل می‌شود

مراغه - ایرنا - معاون عمرانی فرماندار مراغه با اشاره به ایجاد شهرک شیلات در اراضی روستای زینق این شهرستان گفت: این منطقه در کنار تولید آبزیان به منطقه بوم‌گردی و گردشگری تبدیل می‌شود.

نقی مسکینی روز دوشنبه در جلسه بررسی وضعیت توسعه شهرک شیلات مراغه افزود: با توجه به ظرفیت های مناسب این روستا، تبدیل این منطقه به محلی برای توسعه گردشگری، زمینه ساز توسعه و رونق اقتصادی و اجتماعی خواهد بود.

وی ادامه داد: وجود ظرفیت های کشاورزی، دامپروری، شیلات و گردشگری در منطقه زینق، بستر مناسبی برای اشتغال آفرینی و سرمایه گذاری در این شهرستان است.

مسکینی با اشاره به ایجاد شهرک شیلات در این منطقه گفت: برای تسهیل در راه اندازی واحدهای تولید آبزیان و شیلات نیز اقدامات مناسبی از سوی دستگاه های خدمات رسان در حال انجام است.

وی افزود: برای این منظور، زیرساخت های برق و گاز و نیز راه دسترسی مناسب با همکاری دستگاه های اجرایی ایجاد و در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.

مسکینی ادامه داد: همچنین مطالعات کارشناسی نیز برای احداث و اجرای طرح های تولیدی در زمینه شیلات انجام شده و مجوزهای اولیه نیز از سوی جهاد کشاورزی و امور آب برای این واحدهای صادر شده است.

تسهیلات مناسبی در اختیار سرمایه گذاران در منطقه زینق قرار می گیرد

معاون برنامه ریزی فرماندار مراغه نیز در این جلسه گفت: با توجه به ایجاد منطقه گردشگری و بوم گردی در منطقه زینق، تسهیلات مناسبی در اختیار سرمایه گذاران در این منطقه قرار خواهد گرفت.

حکیمه انتظاری افزود: این تسهیلات برای احداث و ایجاد واحدهای بوم گردی و گردشگری در این منطقه اعطا می شود.

مدیر جهاد کشاورزی مراغه نیز در این جلسه با اشاره به ایجاد شهرک شیلات در اراضی زینق گفت: تاکنون ۱۴ پرونده برای احداث واحدهای تولید آبزیان بررسی و مورد موافقت امور آب قرار گرفته و استعلامات دیگر آنها نیز در حال صدور است.

اسماعیل کریمی اصل افزود: با احداث و بهره برداری از این تعداد واحد تولید ابزیان، سالانه حدود ۳۰۰ تن به ظرفیت تولید شیلات این شهرستان افزوده خواهد شد.

وی اضافه کرد: در راستای توسعه زیرساخت های شهرک شیلات نیز ۲ کلیومتر جدول گذاری و ۱.۵ کیلومتر بهسازی جاده دسترسی با همکاری دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در این منطقه انجام می شود.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۷۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =