۱۶ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۵
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 83845775
۰ نفر

برچسب‌ها

مدارس شهرهای وضعیت قرمز زنجان تعطیل شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: با توجه به اعمال محدویت‌های کرونایی در این استان مدارس شهرهای دارای وضعیت قرمز شامل (نواحی یک،۲ و زنجانرود زنجان) ابهر، خرمدره و ماهنشان به مدت یک هفته تعطیل اعلام شده است.

ابراهیم رفیعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای اجرای بند اول مصوبات بیست و ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مدارس شهرستان های قرمز استان زنجان به مدت یک هفته(تا ۲۳ تیر ماه) تعطیل بوده و حتی برای ثبت نام دانش آموزان نیز دایر نخواهند بود.

وی یادآوری کرد: بر این اساس مدارس سایر مناطق استان دایر بوده و صرفا مدارس مناطقی که وضعیت قرمز دارند تعطیل شده اند.

به گفته این مسؤول، تعطیلی یاد شده شامل پیش دبستانی ها، آموزشگاه های علمی آزاد و زبان خارجه استان زنجان نیز می شود.

این مسؤول ادامه داد: باتوجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی واحدهای آموزشی، دست اندرکاران تعلیم و تربیت این استان نیز با اقدامات خلاقانه و مبتکرانه، همه توان خود را ایثارگرانه فارغ از زمان و مکان محدود و معین در جهت ارائه آموزش‌های مجازی و غیرحضوری برای دانش‌آموزان به کار گرفتند.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی می‌توان در راستای توسعه روش‌های نوین آموزشی و پرورشی با نبود امکانات و زیرساخت‌های لازم، حداکثر نقش‌ را ایفا کرد که در این میان دست اندرکاران تعلیم و تربیت استان نیز همکاری و نقش آفرینی بسیار خوبی داشتند.

رفیعی افزود: طبق برنامه ریزی انجام گرفته، آخرین دستورالعمل مراقبت از بیماری های حاد تنفسی به مناطق و نواحی اداره کل آموزش و پرورش ارسال شده و به جهت مساعدت در تهیه مواد بهداشتی لازم و آموزش تخصصی نیروها، با دانشگاه علوم پزشکی زنجان مکاتبه شده است تا در این زمینه نیز خلاء وجود نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: حوزه آموزش نبض دستگاه تعلیم و تربیت است و با توجه به شرایط کنونی و در نبود آموزش های مدرسه ای، فضای مجازی و پورتال اداره کل، مطالب بسیاری را از طریق معلمان زبده در اختیار دانش آموزان قرار داده است.

به گزارش ایرنا،  هم‌اکنون حدود ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در ۲ هزارو ۵۵۰ مدرسه سطح استان زنجان مشغول به تحصیل هستند.

بنا بر اعلام استاندار زنجان، طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از سوی اغلب مردم استان، محدودیت‌های کرونایی در چهار شهر زنجان، ابهر، خرمدره و ماهنشان به مدت یک هفته اعمال می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =