صدراعظم آلمان بر پایبندی به قوانین بین‌المللی در مساله فلسطین تاکید کرد

تهران - ایرنا - صدراعظم آلمان در تماس تلفنی با «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان، بر موضع کشورش مبنی بر حمایت از برقراری صلح بر اساس راه حل دو کشور و پایبندی به قوانین بین‌المللی در مساله فلسطین تاکید کرد.

خبرگزاری فلسطینی وفا روز دوشنبه گزارش داد: «آنگلا مرکل» در تماس تلفنی با  محمود عباس بر اهمیت نشستن طرفین در میز مذاکره و اهمیت دستیابی به صلح در منطقه و تاثیر بزرگ آن بر آرامش و ثبات بین‌المللی تاکید کرد.  

صدراعظم آلمان همچنین با تقدیر از تلاش‌های فلسطین برای مقابله با همه‌گیری «ویروس کرونا» تقدیر و آمادگی کشورش برای ارائه کمک‌های احتمالی مورد نیاز فلسطینی‌ها برای مقابله با این بیماری را اعلام کرد.   

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز با تشریح آخرین تحولات سیاسی به ویژه برنامه‌های الحاق بخشهایی از کرانه باختری به سرزمینهای اشغالی از سوی رژیم صهیونیستی که توسط فلسطین رد شده است، تصدی آلمان بر ریاست اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل را به صدراعظم این کشور تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که آلمان با حمایت از حقوق و قوانین بین‌المللی زمینه صلح و ثبات [ جهانی ] را فراهم کند.      

محمود عباس از موضع آلمان در حمایت از قوانین و مصوبات بین‌المللی به ویژه در رابطه با الحاق سرزمین‌های اشغالی با استفاده از زور، قدردانی کرد. 

وی آمادگی فلسطین برای رفتن به میز مذاکرات بر اساس مشروعیت بین‌المللی و تحت نظارت کمیته چهار جانبه را اعلام کرد. 

همچنین رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، صدراعظم آلمان را در جریان تلاشهای انجام شده برای مقابله با موج دوم شیوع ویروس کرونا و کنترل این بیماری که سرزمین‌های فلسطین را تهدید می‌کند، قرار داد و  از تلاش‌ها و موفقیت‌های آلمان در کنترل این بیماری همه‌گیر قدردانی کرد. 

« بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بیش از این اعلام کرده بود که کابینه وی قصد دارد، از ابتدای ماه جاری میلادی ۳۰ درصد مساحت کرانه باختری را به سرزمین‌های اشغالی فلسطین الحاق کند.  

در پی تصمیم رژیم صهیونیستی، رهبری فلسطین ۱۹ ماه می‌میلادی (ماه گذشته میلادی)   اعلام کرد که سازمان آزادیبخش و تشکیلات خودگردان فلسطین همه توافق‌ها و تفاهم‌ها با دولت‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را لغو کرده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha