بارش تابستانی ۶.۲ میلیارد ریال به کشاورزی چالدران خسارت زد

ارومیه- ایرنا- فرماندار چالدران گفت: بر اثر بارش‌های اخیر در این شهرستان، ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به محصولات کشاورزی در این شهرستان خسارت وارد شده است.

حسن محمدزاده روز دوشنبه در سومین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در چالدران اظهار داشت: بر اثر این بارش‌ها ۴۴۰ هکتار از اراضی این شهرستان شامل زمین‌های گندم، جو و لوبیا خسارت دیده است.

وی با بیان اینکه همه ساله در این فصل، جاری شدن سیل خسارت‌های زیادی را در زمینه‌های مختلف به شهرستان وارد می‌کند، افزود: برای مقابله با این امر، لایروبی رودخانه‌های در معرض سیل توسط منابع آب شروع شده است و در حال حاضر ادامه دارد.

فرماندار چالدران بر تسریع جابجایی روستاهای در معرض رانش از جمله "بغلچی" و "مخمور" تاکید کرد و ادامه داد: از دستگاهای متولی انتظار می‌رود تا کارهای مطالعاتی جابه جایی این روستاها را به اتمام رسانند تا وارد فاز اجرایی جابه جایی آنها شویم.

پیگیری موضوع خسارت ناشی از حمله گرازها به محصولات کشاورزی شهرستان در سال‌های اخیر، پیگیری روند اجرایی پلاک کوبی دام‌ها، رعایت بر پروتکل‌های بهداشتی در خصوص پیشگیری و مبارزه با کرونا توسط مدیران اجرایی در محدوده ادارات شهرستان از جمله محورهای دیگر بحث شده در این جلسه بود.

چالدران در شمال آذربایجان غربی قرار دارد و از جمله شهرستان های محروم استان به شمار می رود.

چالدران ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و کشاورزی عمده محل درآمد مردم این شهرستان است؛ این شهرستان حدود ۲۰۰ روستا در ۲ بخش مرکزی و دشتک دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =