فعالیت ۳۲۰ نیروی منابع طبیعی برای پیشگیری از آتش‌سوزی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی با اشاره به آمادگی این اداره‌کل برای مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی جنگل‌ها و مراتع استان با توجه به افزایش دما طی هفته‌های آینده، گفت: در این راستا، ۳۲۰ نیروی حفاظتی در قالب ۳۵ اکیپ برای پیشگیری از حادثه فعالیت دارند.

هادی قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همراهی و مشارکت مردم از مهمترین عوامل مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی در عرصه‌های ملی و منابع طبیعی استان است و مردم می توانند با رعایت موارد ایمنی از این امر جلوگیری کنند.

وی با اشاره به فعالیت سامانه ۱۵۰۴ برای اطلاع رسانی از سوی مردم برای مقابله با هرگونه مشکل در منابع طبیعی آذربایجان غربی، بیان کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه اقدامی توسط برخی افراد در این خصوص، با این شماره تماس بگیرند و موضوع را اطلاع دهند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: حفاظت از عرصه‌های ملی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و در این راستا پیشگیری از بروز آتش‌سوزی‌های احتمالی در عرصه‌های ملی با ایجاد یگان حفاظت در سال‌های گذشته محقق شده است.

وی افزود: طی سال گذشته آتش‌سوزی‌های زیادی در مراتع به ویژه شهرستان‌های ارومیه، سردشت و نقده اتفاق افتاد که با مدیریت مناسب مهار شد ولی با همراهی مردم امکان پیشگیری از این امر وجود داشت.

قاسمی ادامه داد: در سال‌های گذشته و با ورود برخی اقلام و تجهیزات اطفای حریق گام‌های خوبی برای مجموعه یگان حفاظت منابع طبیعی برداشته شده است که امیدواریم همچنان شاهد تجهیز کامل سخت افزاری و نرم افزاری این بخش در سال‌های آتی باشیم.

آذربایجان غربی ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار عرصه ملی دارد و از این مقدار ۱۰۱ هزار هکتار عرصه جنگلی است که در شهرستان‌های پیرانشهر و سردشت قرار دارد.

بروز آتش‌سوزی در تابستان در این عرصه‌ها به دلایل مختلف از جمله گرم شدن هوا و تاثیر آن بر گیاهان خشک و همچنین بی دقتی برخی افراد بیشتر می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =