۲۰ هزار مسکن تا پایان دولت برای جامعه ایثارگری کشور ساخته می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از تصویب سه مصوبه مهم در هیات دولت برای جامعه ایثارگری کشور خبر داد و گفت: تا پایان دولت تدبیر و امید ۲۰ هزار مسکن برای جامعه ایثارگری کشور باتوجه به اولویت‌های بنیاد شهید ساخته و تحویل جامعه هدف می‌شود.

سعید اوحدی روز دوشنبه در مزار شهدای شهر کرمانشاه (باغ فردوس) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهمترین مصوبه جلسه هیات دولت که با تاکید رییس‌جمهوری همراه بود و در قانون برنامه ششم هم آمده، تمام مطالبات و معوقات جامعه ایثارگری کشور تا پایان دولت پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: علاوه براین موارد ۵۰ هزار فقره وام ساخت مسکن با کارمزد چهار درصد و دوره بازپرداخت طولانی هم در جلسه هیات دولت برای جامعه ایثارگری به تصویب رسید.

معاون رییس‌جمهوری ضمن تشکر از هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه گفت: بعد از تصویب این مصوبات آقای بازوند در تماس تلفنی تاکید کردند که اولین استانی که برای امضای تفاهم‌نامه واگذاری تامین زمین برای جامعه هدف است، باید کرمانشاه باشد.

اوحدی، آغاز واگذاری زمین‌ها در استان کرمانشاه را به حق دانست و افزود: در زمان جنگ تحمیلی شهرهای مرزی این استان مقاومت جانانه‌ای از خود نشان دادند و حماسه مردم کرمانشاه هنوز هم در دل‌ها و ذهن‌ها باقی است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه ما هنوز مدیون شهدا و خانواده‌های آنها هستیم، گفت: وظیفه همه مردم است که هرقدمی می‌توانند برای خانواده شهدا و ایثارگران بردارند و من معتقدم ما هنوز نتوانستیم حق آنها را ادا کنیم و همچنان بدهکار آنها هستیم.

هم اکنون جلسه انعقاد تفاهم نامه تأمین زمین و ساخت پنج هزار واحد مسکونی برای جامعه ایثارگران استان کرمانشاه با حضور معاون رییس ‌جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و دیگر مدیران استانی در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه در حال برگزاری است. 
استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، ۹ هزار و ۸۰۰ شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است و اکنون ۳۲ هزار نفر از حدود سه میلیون نفر جانبازان و خانواده های شهدای کشور، زیرپوشش بنیاد شهید استان کرمانشاه هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها