فرماندار: ۳۴ میلیارد تومان برای مقابله با کرونا در ملارد هزینه شد

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ملارد گفت: ۳۴ میلیارد تومان برای مقابله با ویروس کرونا توسط دستگاه های دولتی در این شهرستان هزینه شده است.

سجاد برنجی عصر یکشنبه در بیست و هشتمین جلسه ستاد مبارزه با کرونا افزود: این میزان اعتبار برای تهیه تجهیزات و اقلام بهداشتی و ضدعفونی در شهرستان ملارد هزینه شده است.

وی ادامه داد: استفاده از ماسک در ادارات و اماکن عمومی إلزامی و ارائه خدمت به مراجعانی بدون ماسک ممنوع است.

برنجی تصریح کرد: همکاری دستگاه های اجرایی، نهادهای دولتی و غیردولتی، گروه های جهادی و همراهی اقشار مختلف مردم از ابتدای شیوع کرونا باعث شد هیچ زمانی ملارد در وضعیت قرمز قرار نگیرد در حالی که  برخی از شهرستان های هم جوار  با امکانات بیشتر در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

فرماندار شهرستان ملارد، نظارت دقیق بر فعالیت اصناف برای جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت محصولات بهداشتی بویژه اقلام ضدعفونی را از اداره صمت و اتاق اصناف خواستار شد و گفت: در این شرایط سخت هیچ یک از فروشندگان یا تولید کنندگان در سطح شهرستان نباید به صورت خودسرانه قیمت ها را افزایش دهند. 

برنجی افزود: نیروهای بخشداری و شهرداری با همکاری گروه های جهادی و اداره صمت نسبت به جانمایی محل هایی برای فروش و توزیع ماسک، دستکش و محلول های ضد عفونی با قیمت مناسب اقدام کنند.

وی سازمان حمل و نقل را مکلف به نظارت دقیق در امر جابجایی مسافران ملارد به سایر شهرهای دیگر کرد.

برنجی خاطرنشان کرد: هیچ اتوبوس و وسیله نقلیه ای نباید با ظرفیت کامل از محل مبداء حرکت کند و رانندگان تاکسی نیز براساس  دستورالعمل های بهداشتی فقط مجاز به سوار کردن سه مسافر هستند.

شهرستان ملارد با ٤٠٠ هزار نفر جمعیت در غرب تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =