تعداد بیماران کرونایی بستری در مشهد افزایش یافته است

مشهد- ایرنا- رییس بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا (ع) مشهد از افزایش تعداد مبتلایان به کرونای بستری به ویژه افراد بدحال در این بیمارستان خبر داد.

دکتر علی خرسند امروز در جریان  بازدید مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از بیماران کرونایی بستری در این مرکز گفت: در حال حاضر بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا(ع) با تمامی امکانات به عنوان مرکز پذیرش بیماران کرونا تعیین شده است و آمادگی لازم برای پذیرش و بستری بیماران در این مرکز اتخاذ شده است.
وی اضافه کرد: به دلیل  کاهش توجه شهروندان به توصیه های بهداشتی شاهد افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری  هستیم.
دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم در این بازدید گفت: در حال حاضر تمامی طبقات بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی  برای پذیرش بیماران آماده شده است و بیماران پس از بررسی وضعیت در اورژانس عدالتیان در صورت نیاز به بخش های این مرکز ارجاع داده می شوند.
دکتر علی اصغر  انجیدنی افزود: با مدیریت و تلاش تیم‌های پزشکی، پرستاری و تمامی پرسنل تلاش می شود خدمات به شکل مطلوبی به مراجعان و بیماران بستری ارائه شود.
وی ادامه داد: شهروندان در صورت بروز علائم بیماری در ابتدا برای بررسی به مراکز خدمات جامع سلامت و یا به نزدیکترین درمانگاه محل سکونت خود مراجعه کنند.
دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همچنان برنامه نظام ارجاع بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا در شهر مشهد در حال اجراست و بیماران در صورت نیاز به خدمات بستری و یا تشخیصی بیشتر از طریق مراکز خدمات جامع سلامت به سطوح دو و سه ارجاع داده می شوند.
انجیدنی بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، رعایت اصول و دستورالعمل های بهداشتی برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا از سوی مردم تاکید کرد.
در حال حاضر بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا و بیمارستان شریعتی مشهد ویژه بیماران کرونایی اختصاص دارند.
حدود ۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان، زیرپوشش خدمات بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور هستند.
براساس آخرین آمار رسمی، تاکنون ۲۴۰ هزار و ۴۳۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۶۳ تن  در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۵۷۱ تن رسید
همچنین تاکنون ۲۰۱ هزار و ۳۳۱  نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =