استاندار کرمانشاه بر سامان‌دهی معادن گیلانغرب تاکید کرد

قصرشیرین- ایرنا- استاندار کرمانشاه بر سامان‌دهی وضعیت معادن شهرستان گیلانغرب به منظور صیانت از سلامت معدنکاران و کارگران این بخش تاکید کرد.

هوشنگ بازوند عصر یکشنبه با حضور در منزل زنده یاد «جواد ثابتی نیا» که در حادثه روز جمعه ۱۳ تیرماه در معدن بیتومین روستای سرتیتان گیلانغرب جان باخت، افزود: باید سازمان صنعت، معدن و تجارت وضعیت ایمنی معادن را سامان دهی کند به طوری که حوادث این‌چنینی را شاهد نباشیم و معدنکاران سلامت جانیشان به خطر نیفتد.  

در سفر استاندار کرمانشاه به گیلانغرب و حضور در منزل زنده یاد جواد ثابتی نیا،  مدیرکل حوزه استاندار، مدیرکل سازمان صمت استان و فرماندار شهرستان گیلانغرب نیز حضور داشتند.

استاندار کرمانشاه ضمن  ابراز همدردی و تسلیت در دیدار با پدر و مادر و همسر این کارگر، از ایثار این جوان گیلانغربی در نجات جان ۶ کارگر گرفتار در معدن تجلیل کرد و برایش رحمت و مغفرت طلب کرد.

                               

زنده یاد جواد ثابتی راننده بیل مکانیکی در معدن «هواره برگه» روستای سرتیتان بود که جان ۶ گرفتار در معدن را نجات داد ولی خودش به خاطر گاز گرفتگی جان باخت.

 روز جمعه ۱۳ تیرماه هفت تن از معدنکاران در یکی از معادن بیتومین گیلانغرب دچار گازگرفتگی شدند که یکی از مصدومان جان باخت و از ۶ مصدوم این حادثه نیز یکی از مصدومان در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری است و مابقی با حال عمومی مساعد از مراکز درمانی ترخیص شدند.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت ۳۲ معدن زغالسنگ، قیر طبیعی، گچ و آهک دارد که ۱۷ معدن آن فعال و ۷۵ درصد ذخیره قیر طبیعی (بیتومین) کشور در گیلانغرب وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها