معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش منصوب شد

تهران - ایرنا - وزیر آموزش‌ و پرورش در حکمی، قاسم احمدی لاشکی را به‌عنوان معاون حقوقی و امور مجلس منصوب کرد.

به گزارش روز یکشنبه وزارت آموزش ‌و پرورش، قاسم احمدی لاشکی که در ادوار نهم و دهم  مجلس شورای اسلامی نمایندگی مردم نوشهر و چالوس را به عهده داشت، با حکم محسن حاجی میرزایی به عنوان معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش منصوب شد.

پیش از این سعید اوحدی این سمت راعهده دار بود.

در حکم حاجی میرزایی به قاسم لاشکی آمده است: با توجه به صلاحیت و تجربیات ارزشمند جناب‌عالی، به‌موجب این ابلاغ به‌عنوان معاون حقوقی و امور مجلس منصوب می‌شوید.

امیداست با اتکال به خداوند متعال، پیروی از منوّیات مقام معظم رهبری «مدضلله العالی» و پیگیری سیاست‌های ریاست محترم جمهور، اولویت‌ها و سیاست‌های وزارت آموزش‌وپرورش و با توجه به شأن و جایگاه مجلس شورای اسلامی، علاوه بر وظایف محوله، در اجرای موارد ذیل؛ اهتمام جدّی داشته و نتیجه اقدامات را مستمراً به این‌جانب گزارش نمایید:

تعامل اثربخش با نمایندگان مردم شریف ایران در مجلس شورای اسلامی، هماهنگی و ارتباط سازنده با هیأت رئیسه محترم، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات، فراکسیون فرهنگیان و سایر کمیسیون‌های مجلس در جهت اعتلای جایگاه و مأموریت سازمانی.

پیگیری مستمر پیشنهادها، سؤال‌ها، تذکرها و انتقادهای نمایندگان محترم در خصوص آموزش‌وپرورش و برقراری ارتباط مؤثر آن‌ها با معاونان، رؤسای سازمان‌ها و مراکز تابعه و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها به‌منظور حلّ و فصل مسائل ملی و منطقه‌ای.

برنامه‌ریزی جهت ارتباط و دیدار مستمر مدیران ارشد وزارت آموزش‌وپرورش با نمایندگان، پاسخگویی به‌موقع به مکاتبات آن‌ها، تهیه و ارسال گزارش‌های مورد نیاز کمیسیون‌ها، فراکسیون‌ها و نمایندگان محترم به‌منظور تسهیل در گردش اطلاعات و گزارش‌ها.

تهیه، تدوین، بررسی، ارائه و پیگیری پیش‌نویس طرح‌ها و لوایح قانونی، آئین‌نامه‌ها و اساسنامه‌های مورد نیاز آموزش‌وپرورش و سازمان‌ها و مراکز تابعه در مجلس شورای اسلامی، کمیسیون‌های دولت و سایر مراجع ذی‌صلاح.

هماهنگی و تعامل مؤثر و مستمر با معاونت حقوقی و امور مجلس ریاست جمهوری، معاونان حقوقی و امور مجلس دستگاه‌های اجرایی، همکاری و تعامل با دبیرخانه شورای عالی آموزش‌وپرورش، معاونت‌ها، سازمان‌ها و مراکز تابعه.

ایجاد وحدت رویه در امور حقوقی، نظارت سازمان‌یافته بر امور مربوط به قراردادها، تفاهم‌نامه‌ها، دعاویمطرح‌شده در مراجع قضایی و ارتباط و تعامل مؤثر با دستگاه‌های نظارتی و قضایی.

برنامه‌ریزی برای حمایت حقوقی و قضایی از معلمان، نظارت و راهبری فعالیت هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و مستندسازی املاک و اموال آموزش‌وپرورش در داخل و خارج از کشور.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =